Oyun Oynarken Mavi Ekran Hatası

Dexsite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 1 yıla yakındır aralıklarla mavi ekran alıyorum. Günlük kullanımda kesinlikle bir sorun yaşamıyorum. Ancak, oyun oynarken özellikle bilgisayar ısındığında mavi ekran hatası alıyorum bazen. Sorunun SSD'den kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Çünkü Intel'in SSD'si var ve maksimum çalışma sıcaklığı 70 derece gösteriyor Intel sitesinde. Ancak benim SSD 75 dereceleri görüyor. Normalde minidump dosyası oluşmuyordu mavi ekran hatası sonrası. Ancak son 1 haftadır oluşmaya başladı. Ben de sizinle paylaşmak istedim. Bakabilirseniz sevinirim.

Minidump

Merhaba, ısınma problemi yaşadığınızda ısıya bağlı yanmalar oluşmaması için bilgisayar kendini secure bir alana alır. Termal macununuzu yenilediniz mi? Isı değerlerinizi görmemiz için bunu tekrarlayın, ısı değerlerinizi buraya atın. CPU ve GPU ısıları çok daha değerlidir SSD'ye nazaran. Cevabınızı bekliyorum.

Merhaba, ısınma problemi yaşadığınızda ısıya bağlı yanmalar oluşmaması için bilgisayar kendini secure bir alana alır. Termal macununuzu yenilediniz mi? Isı değerlerinizi görmemiz için bunu tekrarlayın, ısı değerlerinizi buraya atın. CPU ve GPU ısıları çok daha değerlidir SSD'ye nazaran. Cevabınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyrun buradan bakabilirsiniz. MSI GP62MVR Laptop kullanıyorum. i7 7700HQ ve Gtx 1060 var. ETS2'de ve Call Of Duty Warzone'da göreceğiniz üzere çok düşük fps alıyorum ama çözemedim ne yazıkki. Bazı oyunlarda hiçbir sıkıntı yok bazılarında sıkıntılı. Güç yönetimi, yüksek performans modu vb. yüzlerce şeyi 1 yıldır deniyorum çözemedim.

Bu tüm oyunlardamı oluyor?
Hayır, tüm oyunlarda olsa tamam bir donanım sorunu dicem ama mesela Apex Legends, Battlefield 4, GTA 5 gibi oyunlarda normalde almam gereken fps kaç ise o kadar fps alıyorum. Ama bazı oyunlarda çok düşük fps alıyorum. Farklı windows sürümleri, driverlar, undervolt gibi birçok şey denedim ama çözemedim.

Senin yerinde olsam internetten üst seviye bir termal macun alıp msi yetkili servisinde termal macununu yenilettirirdim. ısı değerleri normalin üzerinde seyrediyor.

Senin yerinde olsam internetten üst seviye bir termal macun alıp msi yetkili servisinde termal macununu yenilettirirdim. ısı değerleri normalin üzerinde seyrediyor.

BIOS ve Firmware güncel. MBAM yokken de mavi ekran alıyordum ama yine de sildim. EasyAntiCheat olmadan oyuna giremem ama dediğim gibi bu programlar yokken de mavi ekran veriyordu. Driver güncel ve birçok driver sürümü denedim sonuç aynı maalesef. Denemediğim şey kalmadı.

Geri
Yukarı