Oyun Oynarken Monitör 'no signal' Hatası

m.ali119

Hectopat
Daha fazla  
Ben bilgisayarımda oyun oynamaya başladıktan bazen 10 dk bazen 1 - 2 saat sonra değişken bir şekilde bir anda monitörde "no signal" yazıyor yani kablo takılı değilmiş gibi davranıyor.
Bilgisayarı resetlemem gerekiyor açmak için.

Sorun bu denediğim şeyler ve bazı bilgiler;

-İnternette dolaşırken vb. bu sorun yok 8 - 9 saat dolaştığım halde karşılaşmadım. ama herhangi bir oyun olsun minecraft LoL gibi hafif oyunlar bile olsa bu hata oluşuyor.

-Isınma sorunu değil zaten bu oyunlarda ısınmaz (i5 4460 + GTX 970) ama yinede stress testine soktum tüm bilgisayarı 35 dk sonunda hala sıkıntısız çalışıyordu bilgisayar.

-Oyun içinde kapanırken GPU sıcaklığı 30 - 35 C işlemci de 40 suları da oluyor.

-Ayrıca bu sorundan ötürü bilgisayarı formatladım sorun hala çözülmedi.

Yani problem ısınma değil, stress testi sonucunda donanım da sağlam. İnternette dolaşırken (7-8 saat) kesilme olmuyor yani kablo temazsızlığı veya monitörde de bi sıkıntı yok (sorun olduğunda kobloyu çıkarım takmıştım gelmedi yani onla alakalı değil).

Her şeyi deneyip hiçbir şey bulamadım. Çalışmaması için hiçbir sebep yok. Yardım ederseniz çok memnun olurum. Çünkü delirmek üzereyim, 35 dk stress testinde bana mısın demeyen bilgisayar 10 dk lol oynayınca kapanıyor.

Herkeze yardımları için şimdiden çok teşekkür ederim.

Edit: Ekranda görüntü gidiyor ama arkadan müzik çalmaya devam ediyor ayrıca bilgisayarda açık oluyor ama klavye veya fare çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı