Oyun oynarken mouse ve oyun kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MR.X.

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken mouse ve oyun kasıyor. Her zaman her oyunda olmuyor. Fakat bazı oyunlarda bazen oluyor örneğin bugün Witcher 2 oynarken mouse yine bayağı kastı.
Maalesef ekran kaydı alıp atamıyorum çünkü ekran kayıt programını ne zaman açsam kayıtı başlatamadan problemler birden düzeliyor. Mouse ise kayıt programını açtıktan sonra nadiren de olsa kasmaya devam ediyor. Ekran kayıtı alamadığım için bende son çare olarak kameradan bilgisayarın ekranını çektim. Bu çektiğim videolar GTA 5 videoları olsa da bu problemler sadece GTA 5 de değil bazı başka oyunlarda da ara sıra olmakta.

İşte aldığım bazı video kayıtları.

Oyun normalde bu şekilde çalışıyor.

Ana menüde mouse ağır ilerliyor.

Oyun ve mouse kasıyor.

Sistemim:
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Windows 10 dizüstü.
16 GB RAM.
i7 7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz.

Bu oyunlarda ani FPS düşüşleri, mouse ve oyun kasması neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleme:
Maalesef ekran kaydı alıp atamıyorum çünkü ekran kayıt programını ne zaman açsam kayıtı başlatamadan problemler birden düzeliyor. Mouse ise kayıt programını açtıktan sonra nadiren de olsa kasmaya devam ediyor.
O zaman hep ekran kaydıyla oyun oyna. Sonuçta:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım sistemde sıkıntı var.
Isılar bu şekilde.
Mouse'un kasması büyük sorun. :(
ara sıra donuyor mu elinizde?

Donmaktan çok mouse'un FPS'i düşüyor gibi.
Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? İşlemcide mi yoksa ekran kartında mı bir sıkıntı var? Format atmadan önce de Dead by Daylight da kasıyordu format attıktan sonrada kasıyor. Parçalardan biri hasarlı falan olabilir mi?
Bu arada bilgisayar dizüstü eklemeyi unutmuşum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Geri
Yukarı