Oyun oynarken PC kapanıyor

Vuuezex

Hectopat
Oyun oynarken sanki elektrik gitmiş gibi PC kapanıyor ve tekrar açılıyor. Bazen de ekran donuyor ve hiçbir şey olmuyor. Ekran kartı sıcaklığında bir sıkıntı yok. Olay görüntüleyicisine baktığım zaman bir sürü hata gözüküyor. Birkaç hafta önce kasayı temizlettim ve termal macun sürdürdüm.

Hocam öncelikle Windows Updateleri yapın. Sonra ekran kartı sürücünüzü tamamen silip (Technopattan DDU nasıl kullanılır araştırın) sildikten sonra güncelleyin.

Formata belki gerek yoktur. sfc/scannow ne dedi? Sorun yok mu dedi yoksa bozuk dosyalar bulundu ama tamir edilemedi mi dedi

Ama içinizi rahatlatmak için söylüyorum donanımsal herhangi bir sıkıntınız yok. Tamamen yazılımsal yani.
bozuk dosyaları tamir etti yazıyordu. Şuan tekrar yaptım herhangi bir şey bulmadı.
Hocam işlemci sıcaklığı ne durumda?
Sizin sorununuz sistemle alakalı.

sfc /scannow yapın. Olmazsa temiz Windows formatı atın. Windows update sıkıntılı görünüyor baya.
70 derece civarlarında geziyor

Tamam hocam dediklerimi yapın siz. Updateleri yapın ekran kartı sürücüsünü silip yeniden yükleyin. Olmazsa format atın kesin çözülür. Bu olay görüntüleyicisindeki hata çok yaygın çünkü ve Windowstan veya sürücülerden kaynaklanıyor.

Windows registrysi bozuk sizin.

Ya da ekran kartı sürücünüzden dolayı crash alıyorsunuz. Bu ikisinden biri.

Tamam hocam dediklerimi yapın siz. Updateleri yapın ekran kartı sürücüsünü silip yeniden yükleyin. Olmazsa format atın kesin çözülür. Bu olay görüntüleyicisindeki hata çok yaygın çünkü ve Windowstan veya sürücülerden kaynaklanıyor.

Windows registrysi bozuk sizin.

Ya da ekran kartı sürücünüzden dolayı crash alıyorsunuz. Bu ikisinden biri.
Şuan windows güncellemeye çalışıyorum ama güncellerken hatayla karşılaşıldı hatası veriyor.

Şu an Windows güncellemeye çalışıyorum ama güncellerken hatayla karşılaşıldı hatası veriyor.

Off of tamam hocam sizin Windows'a Allah rahmet eylesin hiç uğraşılmaz. Yani uğraşıp çözebilirsiniz ama ben yardımcı olamam çok zahmetli olur benim için. En iyisi format atın siz ya da verilerinizi ve oyunlarınızı kaybetmeden de yeni Windows yükleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu açın, 6:43e alın adamın yaptıklarını yapın. İngilzceniz yoksa otomatik ingilizceden Türkçe altyazıya çeviren seçeneği uygulayın. Çok da zor bir işlem değil adamın dediklerini anlamasanız bile yaptıklarının aynısını yapın.

Geri
Yukarı