Oyun oynarken PC takılıyor

Crismo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyun oynarken nadiren de olsa arada bilgisayarda takılmalar oluyor. AIDA64 stres testi yaptım. Sıcaklık değerlerim iyi sayılır. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, oyun oynarken nadiren de olsa arada bilgisayarda takılmalar oluyor. AIDA64 stres testi yaptım. Sıcaklık değerlerim iyi sayılır. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Virüs, Disk, Ram, ya da işletim sistemiyle ilgili sorunlar olabilir. Başlangıç için virüs taraması yapın, ardından cmd açarak "sfc scannow" komutunu yazın. Bu komut, sisteminizde arızalı dosyaları tarayacak. Duruma göre geri dönüş sağlarsınız. Tabi bu yazdıklarım için sizin bu sorunu tüm oyunlarda yaşamanız lazım. Tek oyun hiç bir zaman baz alınmamalı.

Driver kaynaklı olabilir veya donanımınızın optimal oyun ayarları seviyesinin üstünde olabilirsiniz. Oyun açıkken Görev Yöneticisi'nden sistem kaynaklarının kullanımına bakın eğer RAM sınıra yakınsa bu tarz şeylerin olması normal aynı zamanda SSD okuma/yazma hızınız da stabil değilse bu da bir ihtimal.

Geri
Yukarı