Oyun oynarken saniyelik takılıp ortam seslerinin gitmesi

BebrooFxsa

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
MLD M300 m2 ssd 480, WD Green 2.5 480 gb sata ssd
Ekran kartı
Asus RX 6600
Anakart
Asus prime b450m-A II
İşlemci
ryzen 5 5500
Herkese selam. Bir süredir oyun oynarken oyuna saniyelik bir şekilde drop giriyor ve oyunun ortam sesleri gidiyor (örnek olarak Microsoft Flight Simulator'da uçak sesleri gidiyor ama menü sesleri duruyor ya da Tower uniteda topun sesleri ve rüzgar sesleri gidiyor ama kazanınca çıkan sesler duruyor) ve bu sorunlar oyunu aç kapa yapana kadar ya da oyunda yeni bir tura başlayana kadar duruyor. Sebebi ne olabilir çözüm önerisi olan var mı?

Oyunların kurulduğu diskte sıkıntı var yüksek ihtimalle. Benimde harddiske kurduğum FIFA da tribün sesleri kesilirken maç sesleri devam ediyordu. Sonra HDD tamamen bozuldu zaten.
HD tune ile disklerinize quick scan kapalı iken eror scan yaparmisiniz ek olarak harddisk sentinel ile disk sağlığınızı kontrol edebilirsiniz.

Oyunların kurulduğu diskte sıkıntı var yüksek ihtimalle. Benim de hard diske kurduğum FIFA da tribün sesleri kesilirken maç sesleri devam ediyordu. Sonra HDD tamamen bozuldu zaten.
HD Tune ile disklerinize quick scan kapalı iken error scan yapar misiniz ek olarak Hard Disk Sentinel ile disk sağlığınızı kontrol edebilirsiniz.

Bende 2 adet SSD var birisi SATA birisi m2. M.2'deki oyunlarda da aynı sorun var SATA SSD'deki oyunlarda da. o yüzden SSD'lerde sorun olduğunu düşünmüyorum.

1672076040649.png

Oyunların kurulduğu diskte sıkıntı var yüksek ihtimalle. Benim de hard diske kurduğum FIFA da tribün sesleri kesilirken maç sesleri devam ediyordu. Sonra HDD tamamen bozuldu zaten.
HD Tune ile disklerinize quick scan kapalı iken error scan yapar misiniz ek olarak Hard Disk Sentinel ile disk sağlığınızı kontrol edebilirsiniz.

M.2 değerleri biraz garip geldi bana benchmarkta ortalama 80 civarında takılıyor.

Son düzenleme:
Bende 2 adet SSD var birisi SATA birisi m2. M.2'deki oyunlarda da aynı sorun var SATA SSD'deki oyunlarda da. o yüzden SSD'lerde sorun olduğunu düşünmüyorum.

Eki Görüntüle 1614778

M.2 değerleri biraz garip geldi bana benchmarkta ortalama 80 civarında takılıyor.
Üstteki yeşil error scan sekmesinden tarama yapmanızı rica etmiştim. Yapabilir misiniz?

Üstteki yeşil error scan sekmesinden tarama yapmanızı rica etmiştim. Yapabilir misiniz?

Ondan yaptım quick scan ile de normallede iki diskide taradım fakat hiçbir kırmızı kare yoktu. Şu anki tahminim kulsklığın sıkıntılı olduğu. Arada bir temassızlık oluyor başka bir kulaklığa geçtiğimde düzelir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı