Oyun oynarken siyah ekran gelip gidiyor

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba,

XFX Radeon 6700 ekran kartına geçiş yaptım ve oyundayken 1-2 saniyeliğine ekran siyah olup gidip geliyor. Nedeni ne olabilir?

Güç kaynağın verimsiz olabilir ve yazılım da sorunlu olabilir ilk farklı bir AMD yazılımı dene olmaz ise çok yüksek ihtimal ile güç kaynağı kaynaklı diyelim ki bu ikisi de sorunu çözmeye yardımcı olmadi o zaman kart çok ısınıyor olabilir.

Merhaba,

XFX Radeon 6700 ekran kartına geçiş yaptım ve oyundayken 1-2 saniyeliğine ekran siyah olup gidip geliyor. Nedeni ne olabilir?

Aynı sorun bende de vardı ve 3 ihtimal var. Ekran kartı, monitör, kablo. Farklı DP ya da HDMI kablosu ile dene, imkan varsa ekran kartını değiştir öyle dene veya başka monitör ile dene kasayı. Benimki kabloları sök tak yaptım, yerlerini değiştirerek taktım, şu an için çözüldü diyebilirim. Ondan sonra 1-2 defa yaptı normalde her oyunda 3 4 defa oluyordu, şimdi günde 1-2 keze düştü. Çok önemsemiyorum artık.

Güç kaynağın verimsiz olabilir ve yazılım da sorunlu olabilir ilk farklı bir AMD yazılımı dene olmaz ise çok yüksek ihtimal ile güç kaynağı kaynaklı diyelim ki bu ikisi de sorunu çözmeye yardımcı olmadi o zaman kart çok ısınıyor olabilir.
Ekran kartı sıcaklığı çok düşük, kontrol ettim. Watt olarak çok enerji tükettiğini düşünmüyordum ama o da olabilir mi bilemiyorum.
Aynı sorun bende de vardı ve 3 ihtimal var. Ekran kartı, monitör, kablo. Farklı DP ya da HDMI kablosu ile dene, imkan varsa ekran kartını değiştir öyle dene veya başka monitör ile dene kasayı. Benimki kabloları sök tak yaptım, yerlerini değiştirerek taktım, şu an için çözüldü diyebilirim. Ondan sonra 1-2 defa yaptı normalde her oyunda 3 4 defa oluyordu, şimdi günde 1-2 keze düştü. Çok önemsemiyorum artık.
Farklı bir kabloyla deneyeyim öyleyse, teşekkür ederim

Power Supply Kaç WALLT Hocam ?

1- HDMİ VGA Diplayport hangisini kullanıyorsan degiştirme şansın varsa degiş
2- Ekran Kartı Driverini Güncelle Veya DDU İle Kaldırıp 0 dan Kurabilirsin
3- 650W Psu en kötü 600W psu altında kalıyor isen bundan kaynaklıda olabilir.

Power Supply Kaç WALLT Hocam ?

1- HDMİ VGA Diplayport hangisini kullanıyorsan degiştirme şansın varsa degiş
2- Ekran Kartı Driverini Güncelle Veya DDU İle Kaldırıp 0 dan Kurabilirsin
3- 650W Psu en kötü 600W psu altında kalıyor isen bundan kaynaklıda olabilir.
1650 Super kullanıyordum bundan önce onun için PSU 550W hocam. Bugün DP kablosunu çıkartıp HDMI üzerinden günlük kullanımı sağlayıp test edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı