Oyun oynarken WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Tknumt

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 4 gün önce bilgisayarımda oyun oynarken mavi ekran hatası aldım. (Hata kodu: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR) Farklı oyunlara girdim ve aynı hatayı aldım. PSU'da bir sorun olduğunu düşünüyordum. Güç kablosunu PSU'dan çıkarıp geri yerine taktığımda 3 gün sorun olmadı fakat bugün sıklıkla aynı sorunu yaşamaya başladım. Sorun neyde ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir mavi ekran hatası (durma kodu olarak da bilinir) alırsanız bilgisayarınız, kendisini veri kaybından korumak için aniden kapandı anlamına gelir. “whea_uncorrectable_error” metnini görürseniz, bir donanım hatası oluştuğu anlamına gelir. Bunu düzeltmek için aşağıdakileri deneyin:

Windows 11.
-Windows Update ile en son güncelleştirmelerin hepsini edinin. Windows Update > ayarlar > başlat'a gidin ve güncelleştirmeleri Denetle'yi seçin.

-Windows önceki bir noktaya geri yüklemeyi deneyin.

Windows 10.
-Windows Update ile en son güncelleştirmelerin hepsini edinin. Güncelleştirme & güvenlik > Windows Update güncelleştirme > ayarlar >başlat'a gidin ve güncelleştirmeleri Denetle'yi seçin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir hocam.
Saygılar.

Bir mavi ekran hatası (durma kodu olarak da bilinir) alırsanız bilgisayarınız, kendisini veri kaybından korumak için aniden kapandı anlamına gelir. “whea_uncorrectable_error” metnini görürseniz, bir donanım hatası oluştuğu anlamına gelir. Bunu düzeltmek için aşağıdakileri deneyin:

Windows 11.
-Windows Update ile en son güncelleştirmelerin hepsini edinin. Windows Update > ayarlar > başlat'a gidin ve güncelleştirmeleri Denetle'yi seçin.

Windows 10.
-Windows Update ile en son güncelleştirmelerin hepsini edinin. Güncelleştirme & güvenlik > Windows Update güncelleştirme > ayarlar >başlat'a gidin ve güncelleştirmeleri Denetle'yi seçin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir hocam.
Saygılar.
Tamamdır hocam deneyeceğim.

Geri
Yukarı