Oyun Programlama, Web, Grafik Tasarımı için MacBook mu, Windows mu?

2 faktöre ayrılır şahsen;
Cebindeki para ve hangi dilleri kullanacağın.
Gidip 2-3 bine 2013 model falan almayı düşünüyorsan düşünme bile. Çünkü grafik tasarım iyi bilgisayar ister. Yeri gelecek Corel, Illustrator, Photoshop aynı anda açık çalışacaksın. Illustrator bile tek başına yetiyor. 40-50 MB'lık dosya açınca.
Gelelim kullanmak istediğin dillere. Oyun programlamada hangi platformu istiyorsun o önemli Windows mu Android mi yoksa IOS mu?
Unity ya da Unreal Engine ile yapmayı düşünüyorsundur. Neyse ortak dilleri C olması. Unity için C# Unreal için C++. Web kısmında yine C# mı yoksa PHP mi? C dilini seçersen en iyi tercih Windowslu laptop almak kaynağın daha fazla. Bazı içerikler Mac'de bulunmuyordu son baktığımda.

Kısacası bu işler için Macbook almaya, Windows'tan vazgeçmeye değer mi? Eğer iOS telefonlardaki gibi iTunes'tan tut herhangi fotoğraf, dosya inceleme, aktarma, oynama, hesap açma zorunluluğu gibi beni kısıtlayıp işlerimi zorlaştıracaksa hiç Macbook'a bulaşmak istiyorum.
Bence ne kadar profesyonel olduğuna bağlı. Eğer kazanç sağlıyorsan ve artık pc render hızına yetişemiyorsa
Kısacası bu işler için Macbook almaya, Windows'tan vazgeçmeye değer mi? Eğer iOS telefonlardaki gibi iTunes'tan tut herhangi fotoğraf, dosya inceleme, aktarma, oynama, hesap açma zorunluluğu gibi beni kısıtlayıp işlerimi zorlaştıracaksa hiç Macbook'a bulaşmak istiyorum.
Bence windows. Eğer dışarda yazılım yapıyorsan macbook almak mantıklı ama oyun programlamak güçlü bir bilgisayar, grafikerlik iyi bir çözünürlük kalitesi ister.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı