Oyun silinmesine rağmen depolamada yer açılmadı

Baran0508

Centipat
Başlıkta gördüğünüz gibi PC de Game Pass'den yaklaşık 30 GB'lık bir oyun sildim ancak 30GB depolama alanı artmadı. O olmayınca başka bir oyunda denedim yaklaşık 4 GB idi. Onu sildiğimde depolama alanım arttı. Denetim Masası'na girdiğimde de oyun görünmüyor, windowsapps dosyasına girdim ama orada da nereden bulurum anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlata CMD Yazıp yönetici olarak başlatıp bir disk taraması başlatabilirsiniz
1- sfc /scannow 5-10 dakika sürecektir. bir hata bildirimi ile karşılaşırsanız yazınız.
2. komut ise CHKDSK /F /R Çıkan sistemi yeniden başlattığınızda disk taraması yapması için Y yazıp entere basın sistemi yeniden başlattığınızda windows disklerinizi tarayıp onarıma başlayacaktır.

Windows 10 muş.
Technopat windows 10 olarak gösteriyo ama 2 gün önce windows 11 e güncelledim
Ayarlardan genel-depolama-gereksiz verileri temizle-çöp dosyalar ve güncelleme dosyalarını sil yerin açılır.
Bunu yaptım yaklaşık olarak oyunun boyutu ile aynı olan eski windows sürümleri ile alakalı dosyaları temizledim
Başlata CMD Yazıp yönetici olarak başlatıp bir disk taraması başlatabilirsiniz
1- sfc /scannow 5-10 dakika sürecektir. bir hata bildirimi ile karşılaşırsanız yazınız.
2. komut ise CHKDSK /F /R Çıkan sistemi yeniden başlattığınızda disk taraması yapması için Y yazıp entere basın sistemi yeniden başlattığınızda windows disklerinizi tarayıp onarıma başlayacaktır.
Bunu da yaptım ekstra bir şey olmadı ama teşekkür ederim herkese yardımlarınız için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı