Oyun sırasında mavi ekran hatası

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde bir sorun var oyun esnasında görüntü gidiyor GPU fanlarım tam devir dönüyor oyun veya Discord arkada çalışmaya devam ediyor. Manuel olarak ben kapatana kadar kapanmıyor. Bu durum birçok kez basım geldi. PSU ve RAM konusunda eminim sorunları yok. Ekran kartımda sorun var sanırım ama bir de mavi ekran verdi. Belki GPU'yu işaret eden bir hata vardır. Bakabilir misiniz? 031722-9140-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemimde bir sorun var oyun esnasında görüntü gidiyor GPU fanlarım tam devir dönüyor oyun veya Discord arkada çalışmaya devam ediyor. Manuel olarak ben kapatana kadar kapanmıyor. Bu durum birçok kez basım geldi. PSU ve RAM konusunda eminim sorunları yok. Ekran kartımda sorun var sanırım ama bir de mavi ekran verdi. Belki GPU'yu işaret eden bir hata vardır. Bakabilir misiniz? 031722-9140-01.dmp
XMP varsa kapat. Akabinde MemTest86 ile, RAM'leri "tek tek" test et.
Sonuçları paylaşmayı unutma.

XMP varsa kapat. Akabinde MemTest86 ile, RAM'leri "tek tek" test et.
Sonuçları paylaşmayı unutma.

ASUS 1650S sistemde oyun oynarken görüntü gidip sadece ses kalıyor burada ki yazımda paylaşmıştım sonuçları ama tek tek test etmedim 2x8 şeklinde ayrı ayrı test mi edeyim ? 1. Slotu mu kullanayım ?

ASUS 1650S sistemde oyun oynarken görüntü gidip sadece ses kalıyor burada ki yazımda paylaşmıştım sonuçları ama tek tek test etmedim 2x8 şeklinde ayrı ayrı test mi edeyim ? 1. Slotu mu kullanayım ?
1 tanesini 1 slotta, diğerini de diğer slotta test edebilirsin. Önemli olan tek tek test etmek.

Ek olarak:
Minidump'ta "hardware_ram" yazıyor. MemTest86, RAM'lerin bellek modüllerini test ediyor sadece. Donanımsal bir arıza olabilir. Belki anakartta slot sorunu olabilir.
Konuyu inceledim ama bir sonuç çıkaramadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı