Oyun Sırasında Sistem Kilitleniyor

batuhanozel

Hectopat
Sorunun detayına girmeden önce şunu belirteyim; sistemimde hiçbir şekilde aşırı ısınma yoktur. Bakımları yeni yapıldı, tozlar temizlendi, termal macun yenilendi, sürücüler ve işletim sistemi de güncel. Sistem özelliklerim de şöyle; i7-4712MQ, 2 GB GT840M ve 1600 MHz 8 GB RAM. Bu kitlenme olayını CS:GO'dan örnek vereyim. Mesela 1 el oynadım elin ortasında kilitlendi ama sesler gelmeye devam ediyor. El bitiyor, diğer el başlıyor ben doğduğum yerde yürüyorum, konuşuyorum, koşuyorum, ateş ediyorum hatta silahların yerini ve sayısını ezbere bildiğim için arkadaşlarıma silah bile atabiliyorum fakat ekranım bir önceki el donduğu yerde kilitli kalıyor.

CS'yi silip yükledim, PC ve Steam'ı yeniden başlattım, uyumluluk değiştirdim ama ne fayda gene girip bir süre oynuyorum sonra kitleniyor ekran. Acaba dedim GT840M ısınıyor sonra onboarda geçerken mi bu donma oluyor dedim, 10 dakika kadar donuk ekranda bekledim düzelmedi. Ayrıca MSI afterburnereden baktığım kadarıyla 60-65 derecede kalıyor zaten ekran kartı daha ısınmıyor. Sorun sizce neyden kaynaklı olabilir? En son format atacağım bir o kaldı yapmadığım.
Format da attım tüm sürücüleri ve işletim sistemini güncelledim gene de fayda etmedi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı