Oyun Sunucusu İçin En iyi İşletim Sistemi ?

Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- XPG 32GB (2x16GB) Lancer DDR5 6200MHz CL30 (OC) RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
Oyun sunucusu için hangisi seçilmeli ?

-Windows Server 2008
-Windows 8

Bunların da dışında önerebileceğiniz Windows sürümü varsa önerebilirsiniz.

Sunucu kuracağın için önerim en güncel işletim sistemini kurmak neden dersen eski bir işletim sistemin de saldırı vs vürüs yeme olayın çok rahat olur ve emeklerin boşa gider tavsiyem sunucunu korumak istiyosan en güncel işletim sistemini kurmalısın win 8.1 iyi gelir.

Görüşünüz için teşekkürler.
Windows Server sürümleri bu işler için özel bir işletim sistemi olduğu için güvenlik sıkıntısı olacağını sanmıyorum. İki işletim sistemi arasında hangisi daha stabil bi performans verecek, merak ettiğim konu bu aslında.
Bir kaç kişinin daha görüşünü alıp kararımı vereceğim.

Normal pc'de 1-5 kişilik sunucu için sisteme gerek yok ;xp'de de kurarsın.Ancak 50 kişilik için windows server x64 tavsiyemdir+tüm güncellemeleri + kaspersky iyi gider.Server için kesinlikle Windows Server.
Not:Yanlız windows server,diğer sunucu sistemlerinin 5 katı ram yer...(linux=100 mb,java=40 mb vs)Yaklaşık 400 mb. Bide Window serverin 2 sürümü var;Biri komut istemi,powershell diğeri Gui'li windows 8 gibi.

Sunucu yaklaşık 7-8 ay önce kapatıldı. Açık olduğu dönemde ortalama 250-300 online oyuncu bulunuyordu. Bahsettiğim her iki sistemde Uzak Masaüstü ile yönetilebilir biçimde. Linux sisteme de kurulabilir fakat yönetim kısmı zorlaşıyor. Windows daha stabil çalıştırıyor. 2 sistem arasında kaldım. W8 mi, WS2008 mi ?

WS2012

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…