Oyun ve render için laptop tavsiyesi

Bütçe
8500
4600H, 10300H'tan çok daha performanslı render konusunda. O yüzden Asus'u ele. Dell'in G kasaları da termal problemleriyle meşhur. Geriye kaldı Lenovo. 😁 Fakat 5600M çok önde ekran kartı olarak. Göz önünde bulundurulmalı.

Aynı anda yazmamız peki?
Dell'in ısınma problemini sağlam bir soğutucuyla engellenemez mi peki.

İyi bir şey istiyorsan Monster notebook al derim her türlü bin basar
O bütçeye sadece Abra vardır ve sadece ekran kartı ve işlemciyi öne çıkartıyorlar kasası, soğutması berbat Abra'ların.

Dell'in g serisinde sıkıntı vardı sanırım.

Render için ASUS'un işlemcisi yetersiz kalabilir.

Lenovo en iyi tercih olacaktır.

Şuna da bir bakın, attığınız Lenovo'dan çok daha iyi:

Hocam yurt dışı cihazını garanti kapsamından dolayı pek düşünmüyorum.

4600H, 10300H'tan çok daha performanslı render konusunda. O yüzden Asus'u ele. Dell'in G kasaları da termal problemleriyle meşhur. Geriye kaldı Lenovo. 😁 Fakat 5600M çok önde ekran kartı olarak. Göz önünde bulundurulmalı.

Aynı anda yazmamız peki?
Hocama katılıyorum, Dell biraz pişmanlık içeriyor gördüğümüz kadarıyla.

Ben takip ettiğim şu cihazı bütçeyi 700 tl aşıyor olsa da tavsiye etmek isterim.

Ryzen 7 4800h + 1650 ti vs Ryzen 5 4600h + rx5600m tercihi yapmak gerekir. Soğutma ve önerdiğim cihazda 16gb ram olması dolayısıyla oyum 4800h + 1650ti.

Hayır basmaz Monster önermeyin. En azından bu fiyat aralığında.

Bütçeyi arttırıp daha güzelini almak daha mantıklı bence 10k bütçe yapıp öyle almaları daha mantıklı zaten bayağı bir sene onu kullanıcaklar
O bütçeye sadece Abra vardır ve sadece ekran kartı ve işlemciyi öne çıkartıyorlar kasası, soğutması berbat Abra'ların.

Haklısın ama bütçeyi arttırmak gerekiyor eğer bütçeyi arttırıp Monster'ın 10 15klık modellerine bakarsa bir ömür o PC'yi kullanır

Arkadaşlar mimarlar genelde SketchUp-Lumion kullanır bu da işlemciden ziyade ekran kartının önemli olması demektir ama 3D max-vray/corona kullansaydı işlemci odaklı bir PC alması lazımdı.İ5/Ryzen 5 ve 1660 Ti'li bir cihaz öneririm 1650 Ti'ler lumionda yetmez eski sürüm kullanmak zorunda kalırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı