Oyun ve yazılım için minimum bir Laptop nasıl özelliklerde olmalı?

Bütçe
6000

dDante

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ben bilgisayar programlama bölümü öğrencisiyim. Kendime 2.el laptop alacağım. Hem oyun hem yazılım bir arada götürebilecek bir cihaz bakıyorum. Sizce donanımsal olarak minimum ne seviyede olmalı? İşlemci modeli ve nesil konularına uzağım. Ayrıca elimde 8 GB, i5 4200U, GT 740M Toshiba laptop var. Uzun yıllar kullandım fakat şu an oyunlarda çok zorlanıyor. VS Code ve Adobe PS gibi uygulamalarda kasmalar oluyor rahatsız ediyor insani. Oyun olmasa bile hiç değilse bu uygulamaları rahat kullanabileceğim özelliklere sahip laptop arıyorum.

Bu fiyat aralığında 2. el temiz oyuncu laptopu işinizi görebilir. Grafik kartı GTX 900 ve 900MX serisi iyi olur.
VS Code, VS, ve Notepad elinden geldiğince çoğu cihaz açar ama Adobe PS iyi olmasa bile en az 2 GB ekran kartı ister.

Bu fiyat aralığında 2. el temiz oyuncu laptopu işinizi görebilir. Grafik kartı GTX 900 ve 900MX serisi iyi olur.
VS Code, VS, ve Notepad elinden geldiğince çoğu cihaz açar ama Adobe PS iyi olmasa bile en az 2 GB ekran kartı ister.
Bahsettigim uygulamalari daha dusuk sistem olmasina rağmen okulun Laboratuvardaki pclerde aciyor fakat orada da bendeki gibi çok kasmalar var.ben oyunu geçtim en azından bu uygulamaları takılmadan hızlı kullanabileceğim donanim seviyesi arıyorum.

Geri
Yukarı