Çözüldü Payday 2 yüklenirken bilgisayar aşırı kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yusufatak3806

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda Payday 2 oyununu kuruyorum ve bilgisayarım aşırı şekilde kasıyor. Hiçbir şey yanıt vermiyor, kısa süreliğine PC donuyor. Ne yapmam lazım? Oyunu kurmak için 6 saat lazım. Ben 6 saat nasıl PC'ye bakacağım donarak kasarak? Yardım edin.

Çözüm
Tahmin edeyim: FitGirl gibi bir kaynaktan sıkıştırılmış bir korsan oyun yüklüyorsunuz ve sıkıştırılmış dosyanın çıkartılması için sistem kaynakları aşırı derecede kullanılıyor. İşlemciniz ve diğer kaynaklarınız da aynı anda hem oyunu oynatmayı veya yaptığınız diğer işi hem de dosyaları çıkarmayı rahatlıkla yapamadığından sisteminiz donuyor.

Çözüm: Oyun hâlâ satılıyorsa orijinal olarak satın alıp kısa bir süre içerisinde oyunu kurabilirsiniz ve oynayabilirsiniz. Oyun satılmıyorsa oynadığınız oyunu veya kullandığınız programı kapatıp kurulumun bitmesini beklemelisiniz. Orijinal bir oyunun kurulumu 6 saat sürmez. Orijinal olduğu hâlde kurulumu çok uzun süren bir oyun ise de yapacağınız şey yine oynanılan oyunu veya kullanılan programı kapatıp beklemek olur ki kurulum için daha çok sistem kaynağı kalsın ve daha çabuk kurulsun.
Evet, FitGirl kuruyorum oyunu ama satın alamam. Ben oyunlara para veremem, o yüzden önerdiğiniz RAM, HDD veya başka şeylerin kullanımını azaltcak bir program yok mu?

Dostum oyun 2-2,5 liraya kadar düşüyor indirimlerde? Bir çikolata parasına alabilirsin? Neden böyle bilgisayarına zorluk çektiriyorsun ki?

Yani 11 yaşımda olduğum için babamda her oyuna para vermeme izin vermez şu ana kadar sadece GTA 5 ile Minecraft aldı bana.

Onları alan adam 2TL'lik oyunu da alır hocam merak etmeyin GTA 5 170TL oyun zaten.

Hayır, yok. Oynadığınız oyunu veya kullandığınız ağır programları kapatmalısınız ve Payday 2'nin kurulmasını beklemelisiniz. Oyununuz veya ağır programlar kapalıyken kurulum daha çabuk bir şekilde biter.

Şu an oyun oynamıyorum, video izliyorum. Şimdi daha az kasıyor, ilk kurulduğu gibi değil.
Oyunlara para veremem derken oyun bazen ekmekten bile ucuz oluyor bir zahmet alın bence.

Oyuna para verirsem bile oyunları hemen bitiriyorum, o yüzden oyunlar sıkıyor. Şu ana kadar hiç sıkılmadan oynadığım tek oyun The Forest.
Oyun tam anlamıyla sudan ucuz GTA 5 alan biri 2 TL'lik oyunu da alır diye düşünüyorum babanıza sudan ucuz oyun 2 TL deyin alır bence.

Bir deneyeyim bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an oyun oynamıyorum video izliyorum şimdi daha az kasıyor ilk kurulduğu gibi değil

Oyun kurarken arkada oyun açıp oynarsanız kasabilir tabii zaten. Oyun kurulumu yaparken mümkünse bir program veya başka bir oyun açıp oynamayın ama video vs izleyebilirsiniz o kadar sıkıntı yaşatmaz veya kastırmaz. Babanız GTA 5 ve Minecraft aldıysa Payday 2 de alabilir. İndirimlerde 2-2.5 lira oluyor zaten çok pahalı değil.

Şu an oyun oynamıyorum video izliyorum şimdi daha az kasıyor ilk kurulduğu gibi değil.

İşte o iş babama bağlı ya alır ya almaz çünkü oyuna para verirsem bile oyunları hemen bitiriyorum o yüzden oyunlar sıkıyor şu ana kadar hiç sıkılmadan oynadığım tek oyun The Forest.

Bir deneyeyim bakalım.

Zaten indirseniz bile Online oynayamayacaksınız. Ne anlamı kalıyor ki Payday'ın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı