Oyuna girerken PC kapanıyor

eren koca

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar dün CS2 indirdim ve oynamaya başladım sonra maçın ortasında PC kapandı ama sadece farenin ışıkları yanıyordu tekrar açtığımda ise görüntü gelmedi. PSU'nun düğmesini açıp kapatınca geldi. İlk olarak ekran kartından şüphelendim FurMark'tan test yaptım bir şey olmadı sonra işlemciye yaptığımda ise PC yine kapandı, sorun işlemciyle alakalı galiba. Yardımcı olur musunuz?

sistem 2 aylık ve boştayken cpu 65 70 arası

@Deva Bulmam hocam yardımcı olur musunuz
Laptop değilse boşta 65-70 anormal bir değer. CPU'nun fanı tam oturmamış olabilir. İşlemci çok ısındığından dolayı sistemi kapattırıyor muhtemelen. Boşta 65-70 ise stres testinde 100'leri görüyordur.

Belki PSU'nun kapasitesi sisteme yetmiyor diyecektim ama öyle olsaydı ekran kartına stres testi yaparken de sistem kapanırdı.

Laptop değilse boşta 65-70 anormal bir değer. CPU'nun fanı tam oturmamış olabilir. İşlemci çok ısındığından dolayı sistemi kapattırıyor muhtemelen. Boşta 65-70 ise stres testinde 100'leri görüyordur.
hocam masaüstü occt ile power test yaptım aynısı oldu ve furmark ile de yaptım aynısı oldu fakat furmarkta gpu ile yapınca sorun çıkmadı

soğutucuyu kontrol ettim sabit

@eren koca, stres testini yaparken aynı anda işlemci sıcaklıklarını da izleyin. MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Bu sayede işlemcinin sıcaklığından ötürü kapandığı kesin olarak belli olur.
hocam occt ile cpu test yaptım 90 dereceye çıktı ama kapanmadı

@eren koca, stres testini yaparken aynı anda işlemci sıcaklıklarını da izleyin. MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Bu sayede işlemcinin sıcaklığından ötürü kapandığı kesin olarak belli olur.
başka ne yapabilirim

@Deva Bulmam hocam şimdi OCCT ile tekrar Power testi yaptım kapandı sorun Power da mı?

@Deva Bulmam

@Deva Bulmam hocam şimdi de gta girdim oyun çöktü sorun neysden kaynaklanıyor

yardımcı olacak yok mu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı