Oyuna girince sistem siyah ekranda kalıyor

Nutella

Hectopat
Bilgisayarımda oyuna girince oyun görüntüsü gelmiyor. Siyah ekran oluyor, Alt + Tab ile çıkınca ekran geliyor. Ya da oyunu Windows çerçevesinde oynayınca kapanmıyor ama tam ekran da direkt ekrana görüntü gelmiyor oyuna girince. Nedendir?

Bilgisayarımda oyuna girince oyun görüntüsü gelmiyor. Siyah ekran oluyor, Alt + Tab ile çıkınca ekran geliyor. Ya da oyunu Windows çerçevesinde oynayınca kapanmıyor ama tam ekran da direkt ekrana görüntü gelmiyor oyuna girince. Nedendir?
Oyunun açıldığı çözünürlük, ekranın desteklediği çözünürlükle eşleşmiyor olabilir.
Bazen de bug oluşur. Ben genelde bu tarz durumlarda oyunun görüntü ayarlarını tuttuğu dosyayı bulup silerim. Tekrar açtığımda ilk açıyormuş gibi kendisi optimize eder.

hdmı kablo kullanıyorum onunda etkisi var mıdır
yani display porta geçsem düzelir mi
Oyunun açıldığı çözünürlük, ekranın desteklediği çözünürlükle eşleşmiyor olabilir.
Bazen de bug oluşur. Ben genelde bu tarz durumlarda oyunun görüntü ayarlarını tuttuğu dosyayı bulup silerim. Tekrar açtığımda ilk açıyormuş gibi kendisi optimize eder.

HDMI kablo kullanıyorum onunda etkisi var mıdır
Yani Display Port'a geçsem düzelir mi?

Monitöründe Display Port varken neden HDMI kullanmıştın?
Display Port belli bir FPS değerinin üstünde kullanılması gereken bir giriş zaten.
Bu sorunu bir arkadaşım Call of Duty Warzone oynarken yaşamıştı.
Bir çözüm bulamamıştım. Pencere modunda oyunda görüntü geliyordu. Yada çözünürlüğü oyun dosyasında manuel değiştirince görüntü geliyor ama kenarlarda boşluk oluşuyordu seçtğimiz çözünürlüğe göre. Fakat tam ekran yaptığında siyah ekran alıyordu ama o oyunun dosyalarıyla oynamıştı bu hata öncesinde.
Şahsi fikrim oyunun görüntü ayarlarını tuttuğu dosyayı bulup o klasörden kes başka bir yere yapıştır. Bu şekilde açmayı dene.
Yine olmaz ise bu taşıdığın dosya tekrar oluşmuş olacaktır. İçerisinde çözünürlük ayarını bul elle değiştir kaydet dene diğer çözünürlük ayarlarını. Tekrar oluşmamış ise başka yere kopyalamış olduğun dosyayı tekrar aldığın yere koyabilirsin.
Hata burada ise buna istinaden araştırmalarına devam edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı