Razer Kraken 7.1 USB vs Razer Kraken Pro vs Razer Kraken 7.1 Chroma

Engin94

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben oyun için kulaklık almak istiyorum. Açıkçası bu konuda çok fazla bilgim yok ama, internetten biraz araştırma yaptığımda Razer markasını çok methediyorlar. Ses kartı olarak Creative X-FI surround 5.1 kullanıyorum. Oyun kulaklarının USB kullandığını gördüm aynı benim ses kartı gibi.

İnternet'ten üç tane model arasında kafam karıştı sizlere sormak isterim.

Razer Kraken 7.1 USB
www.dr.com.tr: Razer Kraken 7.1 Usb kulaküstü kulkalık RZ04-01010100-R3M1 | 387,00TL - D&R : Oyun-Konsol

Razer Kraken Pro
www.dr.com.tr: Razer Kraken Pro Neon Yeşil Kulaküstü Kulaklıklar | 344,00TL - D&R : Oyun-Konsol

Razer Kraken 7.1 Chroma
www.dr.com.tr: Razer Kraken 7.1 Chroma Kulaklık | 387,00TL - D&R : Oyun-Konsol

Onun dışında SteelSeries Siberia V2 modeli var. Bu modelin de aynı şekilde ses kartlı ve ses kartsız versiyonları var. Şimdi ben elimdeki var olan 5.1 ses kartından verim alabilir miyim? Yoksa bu dedikleri 7.1 surround ses olayını tam manasıyla yaşamak için USB ile satılan kulaklıkları mı tercih etmem gerekiyor?

Ayrıca 5.1 kulaklıklar da var. Bunlar arasında çok da fiyat farkı yok ama ben USB'siz olanı tercih edip, kendi ses kartım üzerinden gitsem daha mı çok verim alırım? (Roccat Kave 5.1)
Açıkçası kulaklığın USB'si ile 7.1 ses kalitesinin çok da iyi olacağını düşünmüyorum. Sonuçta ses kartlarının boyutları belli.

Sizin de önerebileceğiniz 400 lirayı aşmamak kaydıyla önerileriniz varsa yazabilirseniz çok sevinirim.

Özet olarak 5.1 ses kartına jak ile takılı (Roccat Kave 5.1 gibi) bir kulaklık mı, yoksa USB destekli 7.1 surround destekli bir kulaklık mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı