Oyuncu mouse alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bütçe
550-600
Öncelikle sağ elimi kullanıyorum. Kablolu olursa tepkime süreleri açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Birçok kişiden kablolu mouselerin daha iyi olduğunu duydum. Zaten Max 630 TL gibi bir bütçeye de kablosuz mouse bulmak zor gibi bulsam bile başka şeylerden fedakarlık etmek zorunda kalacağım kesin ama siz aklınızdakileri kablolu/kablosuz bir şekilde yazarsanız sevinirim. Son olaraksa teknoloji mağazalarına bu gibi bir zamanda gitmek istemem malum pandemi dönemindeyiz.
Logitech'in G603 mouse'unda "lightspeed" isimli bir teknoloji var, en pahalı kablosuz oyuncu mouselarında da aynı teknoloji yer alıyor. Ben kablolu G402'den geçtim, mouseun performans ve güç koruma modları var, güç modunda hiçbir gecikme yok, pil ömrü de oldukça iyi. Geçen ay MediaMarkt indiriminden 480 TL'ye aldım, normalde 650 gibi bir fiyatı var sanırım, diğer sitelerde 500-550'ye bulabilirsiniz. Yanına duracellin şarj edilebilir pillerinden + şarj cihazı alırsanız (amazonda 90 TL'ye düşüyor indirimde) bu konuda da sorun yaşamazsınız. Ben şahsen kablolu mouseların sağa sola takılmasından bıkmıştım artık, geçiş yaptım inanılmaz memnunum.

Ciddi bir şekilde competitive FPS oynamadığımı eklemeliyim ancak kesinlikle gecikme süresi açısından kablolu mouselarla bir fark hissetmedim şimdiye kadar.

İlla kablolu olsun derseniz G402 çok iyi bir mouse. Boyutu da hiç fena değil hem G603'ün hem G402'nin. G502'yi kullanan bir arkadaşım tekerleğinin paslandığını söyledi, 4 yılda 3 mouse tekerleği paslanmış. 402'nin tekerleği metal değil.

603 hakkında tekerlekle uzun süre aşağı yukarı kaydırma yaparken takılma vs yaşayan insanlar gördüm internette, ben yaşamadım ama böyle bir sorunu olabiliyormuş galiba.

Bloody mouselar büyüklük bakımından iyi bende T6 kullanıyorum büyüklük olarak ölcüleri de sitesinde mevcut onlara bakarak da kıyaslama yapabilirsin sanırım elindekiyle ...

Geri
Yukarı