Oyunda küfürden dava edilir mi?

İnternet aleminde tonla yorum ve küfürler var. Hangi biriyle uğraşıp dava açacaksın ki?
Dava ediliyor ve hiçte öyle 6-7 ay sürmüyor. Türkiye'de ofisi olan şirketler ay içerisinde dosyaya katkıda bulunabiliyor. 3000 TL üzerinde ceza yedim. Bilgisayarımın her parçasının seri numarası, IP adresim, ettiğim saat-saniyeye kadar vermişler. Hatta komik olan, sosyal medyada ünlülere "salak, mal, çirkin, tipe bak" gibi söylemler söyleyenleri bile dava ediyorlar ve bu iş artık parahane moduna bürünmüş. Bilginiz olsun :D
Bende son zamanlarda bu dava olaylarını çok görüyorum. Adam ufacık bir şey diyor. Bilmem kaç yıl hapis istemi ile dava açılıyor.
@RRaidyn Hocam siz hangi sebepten 3000 lira ceza yediniz ?

İnternet aleminde tonla yorum ve küfürler var. Hangi biriyle uğraşıp dava açacaksın ki?

Bende son zamanlarda bu dava olaylarını çok görüyorum. Adam ufacık bir şey diyor. Bilmem kaç yıl hapis istemi ile dava açılıyor.
@RRaidyn Hocam siz hangi sebepten 3000 lira ceza yediniz?

Aile bireyleri ve şahsa hakaretten 1800 TL + yıpranma cezası ödedim. Adam ve avukatı mahkemeye gelip giderken çok yıpranmışlar herhalde 😂

25 yaşındayım.

Oyun içinde sesli ve yazılı küfür & hakaretten dolayı.
Karşıdaki adam da size küfür etmiş miydi? Yoksa tek söven siz miydiniz? Bir de oyunun ismi nedir?

Son olarak, sövdükten kaç hafta/ay sonra mahkemeye verildiniz? Bunları da yanıtlarsanız sevinirim iyi forumlar :).
@RRaidyn sicilinize işledi mi bu olay?
@RRaidyn

Son düzenleme:
Karşıdaki adam da size küfür etmiş miydi? Yoksa tek söven siz miydiniz? Bir de oyunun ismi nedir?

Son olarak, sövdükten kaç hafta/ay sonra mahkemeye verildiniz? Bunları da yanıtlarsanız sevinirim iyi forumlar :).
@RRaidyn sicilinize işledi mi bu olay?
@RRaidyn

Küfürleşme tek taraflı oldu, adam oyun içinde toxicliyordu fakat "gereklilik" bulunmadı yaptığı şeyde. Riot games oyunuydu diyelim. 2 ay sonra evime zarf geldi, karakola çağrıldım. Sonra mahkemeye çağırıldım zaten. Sicilimde gözükmüyor, kavga sözel ve anlaşmalı bitirdiğimiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı