Oyunda laptop sıcaklığı ne kadar olmalı?

Sef----

Femtopat
Arkadaşlar 6 yıllık tek fanlı bir laptop kullanıyorum açıp 1 saat tarayıcıda takıldığımda 60 derece oluyor ve oyunlarda Max 85 derece oluyor. Full temizliğini de yaptım. 1-2 yıl sonra değiştireceğim zaten. Sizce normal mi değerler? Kasma yaşamıyorum sadece biraz bilgi almaya geldim normal midir diye.

Boşta 50 civarı,hafif yükte 60
civarı,oyunlarda max 80 derece olmalıdır. Uzun süre 85 derecede kalıyorsa sıkıntı yaratabilir.

Laptop için konuşuyorsak ağır yükte bence 90 dereceyi görmediği sürece sorun olmaz. Hatta ben 2 sene 95 derecede kullandım yine sorun olmadı o ayrı konu

Boşta 50, hafif yükte de 60 derece civarında takılabilir.

Hocam normal laptoplarda ortalama değerler aynıdır o yüzden sormuyoruz işlemci i7 ise farklı soğutma i3 ise farklı soğutma kullanacak firma o yüzden işlemcilerin ve laptopların ortalama sıcaklık değerleri geçerlidir.

Herkese teşekkürler cevapları i5 işlemcilyidi zaten tek fanlı ve eski olduğu için pek yazma gereği duymadım sizin dediğiniz değerlerden pek uzaklaştığını söyleyemem içim rahat artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…