Oyunda monitör titriyor

Prosper Blade

Hectopat
Fortnite girdiğim zaman oyunda ekranda titremeler oluyor. Yeni ekran kartı aldığım için böyle oldu eskisinde böyle bir sorun yoktu. Bir ayarı var mıdır?

Dosya Ekleri

• 1697460872042.png
    1697460872042.png
    70,3 KB · Görüntüleme: 19
ekran kartı driverini yükledin mi? ve biraz daha detay verebilir misin böyle birşey hiç duymamıştım daha önce.Bende de şöyle bir şey gerçekleşiyor bu bir sorun mu emin değilim ama gayet memnunum.herhangi bir oyunda karakter biyerde beklerken karakterin dışında kalan bölüme baktığında (ekranın kenarlarına) karakter yürüyormuş gibi ekran kayıyor. Hani titreme derken bir bozukluk mı var yoksa benim yaşadığım gibi bir durum mu?

monitörün eski değil anladığım kadarıyla ara kablo display port mu?

Son düzenleme:
Ekran kartı driverini yükledin mi? Ve biraz daha detay verebilir misin böyle bir şey hiç duymamıştım daha önce. Bende de şöyle bir şey gerçekleşiyor bu bir sorun mu emin değilim ama gayet memnunum. Herhangi bir oyunda karakter bir yerde beklerken karakterin dışında kalan bölüme baktığında (ekranın kenarlarına) karakter yürüyormuş gibi ekran kayıyor. Hani titreme derken bir bozukluk mı var yoksa benim yaşadığım gibi bir durum mu?

Monitörün eski değil anladığım kadarıyla ara kablo DisplayPort mu?

DisplayPort ekran titiriyor oyunda ama zamanla geçiyor anlamadım sebebini. Evet sürücüler yüklü.

Fortnite girdiğim zaman oyunda ekranda titremeler oluyor. Yeni ekran kartı aldığım için böyle oldu eskisinde böyle bir sorun yoktu. Bir ayarı var mıdır?
Herhangi bir ayarı yok o oyunu oynamıyorum açıkçası oyundan kaynaklı değilse titreme muhtemelen ara kablodaki iletimle ilgili bir problemdir.Monitörünüzün eski yada sorunlu olmadığını düşünüyorsanız Ekran kartınızda zaten yeniymiş.Sorun ara kabloda olabilir diye düşünüyorum.

iyi bir arakablo kullanmak önemli.LG monitörle verilen kabloyu kullanıyorum çok memnunum açıkçası 15 yıla yakın bir süre LG monitör kullandım.

Herhangi bir ayarı yok o oyunu oynamıyorum açıkçası oyundan kaynaklı değilse titreme muhtemelen ara kablodaki iletimle ilgili bir problemdir. Monitörünüzün eski ya da sorunlu olmadığını düşünüyorsanız ekran kartınızda zaten yeniymiş. Sorun ara kabloda olabilir diye düşünüyorum.

İyi bir arakablo kullanmak önemli. LG monitörle verilen kabloyu kullanıyorum çok memnunum açıkçası 15 yıla yakın bir süre LG monitör kullandım.

Ekran kartını değiştikten sonra oldu ama oyunlarda var sadece bu titreme.

kendi başıma gelen bir durumu anlatayım sana benim tahminim bu şekilde açıkçası.Ben yeni ekran kartı almıştım yıllar önce kasa açılmıyordu falan çok uğraştırıyordu.Tv ekranına bağlıyordum kasayı hdmı ile sonra bir monitör aldım LG sync destekli hiç bir sorun kalmadı ekran kartı meğersem canavar gibiymiş.Yeni ekran kartını eski monitöre bağlıyorsan ve kabloda kalitesiz yada iletim sorunları varsa bu tarz sorunlar olabiliyor.Hani az çok tahmin yürütüp yada bi bilgisayarcıdan yardım alıp en azından test etmek amaçlı çözüm bulabilirsin.
konu hakkında bilgisi olan biri yok gibi açıkçası dediğim gibi bende ilk defa duydum böyle bir sorunu.

buna benzer bir konu var adamda aynı soruyu sormuş :)
[Olabilir tabiki. Monitör kaç yıllık?]

Kendi başıma gelen bir durumu anlatayım sana benim tahminim bu şekilde açıkçası. Ben yeni ekran kartı almıştım yıllar önce kasa açılmıyordu falan çok uğraştırıyordu. TV ekranına bağlıyordum kasayı HDMI ile sonra bir monitör aldım LG Sync destekli hiçbir sorun kalmadı ekran kartı meğerse canavar gibiymiş. Yeni ekran kartını eski monitöre bağlıyorsan ve kabloda kalitesiz ya da iletim sorunları varsa bu tarz sorunlar olabiliyor. Hani az çok tahmin yürütüp ya da bir bilgisayarcıdan yardım alıp en azından test etmek amaçlı çözüm bulabilirsin.
Konu hakkında bilgisi olan biri yok gibi açıkçası dediğim gibi bende ilk defa duydum böyle bir sorunu.

Dediğin gibi olabilir DisplayPort kablosu dandik olabilir mi ya da versiyonu düşük. Ben NVIDIA denetim masasındaki ayarlrdan kaynaklandığını düşünüyorum şahsen.

bi bak istersen o konuyada

Dediğin gibi olabilir DisplayPort kablosu dandik olabilir mi ya da versiyonu düşük. Ben NVIDIA denetim masasındaki ayarlrdan kaynaklandığını düşünüyorum şahsen.
eğer NVİDİA denetim masasından kaynaklandığını düşünüyorsan herhangibi bir bozukluk yok demektir.Ayarlaman yeterli olacak demektir bu.Bir dene istersen ayarlarına bir göz at.
Zaten çok basit ayarlamak.

ama orada titremeyle ilgili herhangibir ayar göremiyorum.

sıkıntıyı bulmak için bir bilgisayarcıdan yardım almanı tavsiye ediyorum.Eğer ben yardımcı olamadıysam.ama muhtemelen bi ara kablo işini çözecektir.

Son düzenleme:
Bir bak istersen o konuyada.

Eğer NVIDIA Denetim Masası'ndan kaynaklandığını düşünüyorsan herhangi bir bir bozukluk yok demektir. Ayarlaman yeterli olacak demektir bu. Bir dene istersen ayarlarına bir göz at.
Zaten çok basit ayarlamak.

Ama orada titremeyle ilgili herhangi bir ayar göremiyorum.

Sıkıntıyı bulmak için bir bilgisayarcıdan yardım almanı tavsiye ediyorum. Eğer ben yardımcı olamadıysam. Ama muhtemelen bir ara kablo işini çözecektir.

Kanka sorunu çözdüm monitörde Free Sync açılınca MPRT kapalı oluyor MPRT'yi açınca titreşim durdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı