Oyunda PSU cızırtı sesi

busunnes

Hectopat
Herhangi bir oyuna girdiğimde PSU cızırtı yapmaya başlıyor, oyunu kapatana kadar cızırdıyor. Sebebini ve çözümünü bilen var mı? ( Bir de PC'yi kapatmama rağmen PSU'dan ufak bir ses geliyor. ) Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Prizinizin topraklamasında sıkıntı olabilir.
  2. PSU'da sıkıntı olabilir.
  3. Fazla elektrik kullanıldığında olabilir mesela bizim evde elektrikli ısıtıcı çalıştırdığımızda cızırtı sesi geliyor.
  4. Kabloda sıkıntı olabilir.

1. Prizinizin topraklamasında sıkıntı olabilir.
  2. PSU'da sıkıntı olabilir.
  3. Fazla elektrik kullanıldığında olabilir mesela bizim evde elektrikli ısıtıcı çalıştırdığımızda cızırtı sesi geliyor.
  4. Kabloda sıkıntı olabilir.

PSU kablosu 0 kendi kablosu.
Psu yuda sıfır aldım cw sorunu var sanırım.
Bina ile ilgili bir fikrim yok eski psumdan böyle bir ses hissetmemiştim galiba eskiden umursamıyordum şimdi hdd’nin bile okuma sesine ayar oluyorum. Peki bu cızıltı sesi sizce sorun yaratır mı ?

Bina ile ilgili bir fikrim yok eski psumdan böyle bir ses hissetmemiştim galiba eskiden umursamıyordum şimdi hdd’nin bile okuma sesine ayar oluyorum. Peki bu cızıltı sesi sizce sorun yaratır mı ?
Bende oluyor şahsen sorun yaratmadı.
Bilgisayarcıya götürüp orada deneyin orada ses yoksa sizle alakalı bir sorundur.
Orada da ses çıkıyorsa PSU kaynaklı sorundur.

PSU içerisinde kondansatörleri kontrol etmek gerekiyor, kapasitesini yitiren kondansatör yakınındaki trafodan ses gelmesine yol açar. Kondansatör patlamışsa yenisiyle değiştirmek sorunu ortadan kaldırır. Eğer PSU da kondansatörlerde ve diğer bileşenlerde sorun yoksa kronik CW problemidir. CW ise eğer ses gelmesi rahasızlık vermesi dışında bir sorun teşkil etmez.

Herhangi bir oyuna girdiğimde PSU cızırtı yapmaya başlıyor, oyunu kapatana kadar cızırdıyor. Sebebini ve çözümünü bilen var mı? ( Bir de PC'yi kapatmama rağmen PSU'dan ufak bir ses geliyor. ) Teşekkürler...
Yüke bindiğinde cızırtı yapıyor sonrasında geçiyor ise , boştayken böyle kulak çınlaması gibi devamlı bir ses yayıyor ise kondansatörlerinde kaçak vardır sızdırma yapıyordur. yeni ürün ise garantiye gönderin veya değişim isteyin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı