Oyunda ve dizi/film izlerken yavaşlık olmayan internet önerisi

Vodafonedada fiber var, superonlinedada var. Hangisi olur sizce?

Superonline tabii ki de. Kaç Mbps altyapı gösteriyor fiber de? Bende Superonline kullanıyorum 1.000Mbps çok memnunum. Netspeed kullandım 5-6 sene 100Mbps Fiber'e 300 lira ödüyordum çok pahalı geliyordu 200 lira fazla veriyorum Superonline 1.0Mbps kullanıyorum ve adamların verdiği modemler de kaliteli. Netspeed kullanırken Türk Telekom ekibi bana dandik Vestel bir modem vermişlerdi mesela. Kablolu da 100Mbps üstünü alamıyorsun çünkü lan portları 100Mbps üstü desteklemiyordu. Sen düşün. Hatta 500Mbps internet paketi alan bir kişiye bile bu modemi vermişler adam isyan ediyordu. Modem ve internet konusunda Superonline cidden iyi. Bunu şunun için yazdım Türk Telekom altyapısı kullanan firmalar %90 bu dandik Vestel modemi veriyorlar.

Altyapı eski ise portlar fark edebiliyor ama radikal bir değişim söz konusu olmaz.

Hocam Netspeed ve birkaç Facebook grubunda varım. Netspeed'e geçtim internetim çok yavaş daha önce aynı adreste aynı kabloyla aynı modemle çok rahat kullandığım internet çok kötü oldu diyerek farklı firmalara geçtiklerinde sorunların düzeldiğini falan yazıyorlardı.

Superonline tabii ki de. Kaç Mbps altyapı gösteriyor fiber de? Bende Superonline kullanıyorum 1.000Mbps çok memnunum. Netspeed kullandım 5-6 sene 100Mbps Fiber'e 300 lira ödüyordum çok pahalı geliyordu 200 lira fazla veriyorum Superonline 1.0Mbps kullanıyorum ve adamların verdiği modemler de kaliteli. Netspeed kullanırken Türk Telekom ekibi bana dandik Vestel bir modem vermişlerdi mesela. Kablolu da 100Mbps üstünü alamıyorsun çünkü lan portları 100Mbps üstü desteklemiyordu. Sen düşün. Hatta 500Mbps internet paketi alan bir kişiye bile bu modemi vermişler adam isyan ediyordu. Modem ve internet konusunda Superonline cidden iyi. Bunu şunun için yazdım Türk Telekom altyapısı kullanan firmalar %90 bu dandik Vestel modemi veriyorlar.

Hocam Netspeed ve birkaç Facebook grubunda varım. Netspeed'e geçtim internetim çok yavaş daha önce aynı adreste aynı kabloyla aynı modemle çok rahat kullandığım internet çok kötü oldu diyerek farklı firmalara geçtiklerinde sorunların düzeldiğini falan yazıyorlardı.
Sen stok modemleri kullandığını belirtmişsin sorun kesinlikle bundan dolayı. Çok dandik modemler veriyor bazıları 1000 Mbps bile olsa. Mesela Turk Net'in 1000 Mbps modemi çok dandik değiştirmek gerekiyor.

Sen stok modemleri kullandığını belirtmişsin sorun kesinlikle bundan dolayı. Çok dandik modemler veriyor bazıları 1000 Mbps bile olsa. Mesela TurkNet'in 1000 Mbps modemi çok dandik değiştirmek gerekiyor.

Hocam fiber de ne olursa olsun modem veriyorlar para almak için elimde de modem yoktu mecburen kullanmak zorunda kaldım Türk Telekom altyapısı kullanan tüm ISS'ler dandik Vestel modemi veriyor zaten çalışanları da söylüyor bunlardan veriyoruz diye. TurkNet kullanan arkadaşıma da vermişler aynısını çocuğun kendi modemi vardı onu takmış kullanmış. Ama Superonline fena değil Huawei modem verdiler en ufak sorun yaşamıyorum. O Vestel modem arayüz de bile kasıyordu Wi-Fi'ya şifre koymak istiyorum yarım saat bekletiyordu bir seçenekten diğerine geçerken.

Geri
Yukarı