Oyundan Alt+Tab'a Geçince Takılıyor

Lucie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çift mönitör kullanıyorum fakat uzun zamandır fark etmemişim. LOL oynarken, rakip düşmanın istatistik durumunu kontrol ederdim hep. Uzun aradan sonra tekrardan başlayınca Alt+Tab yaparken 1-2 saniye kilitlenmeler oluyor. Bu sorun eskiden bir mönitör varken de mevcuttu, fakat monitör 1920x1080 oyunu 2K'da açıyormuşum farkedince düzelttim. Sorun ortadan kalkmıştı. Şimdi birçok ayar denedim, sosyaldeki konulara da baktım sonuç alamadım. Sizce nereden düzeltebilirim?

2 hafta önce bende de öyle oluyordu bilgisayarı kapatıp açtım falan düzelmedi sonra yarın bakarım deyip kapatmıştım, ertesi gün düzelmişti. Neyden kaynaklandığını bilen varsa, yardım ederse iyi olur.

Eğer takılmadan kastınız bir süre siyah ekranda kalmasıysa oyundan kaynaklı bir durum bu bende de aynısı oluyor. Sadece League of Legends'da oluyor, ayrıca masaüstü-oyun arasında yenileme hızı (Hz) farkı da gecikmelere sebep olabiliyor, sadece çözünürlük değil.

Oyun içi ayarlardan tam ekran yerine çerçevesiz olarak ayarlarsan siyah ekran problemi olmaz. Ben oynarken bir yandan internette takıldığım için her geçiş yapmamda siyah ekran oluyordu böyle çözmüştüm sorunu.

Oyun içi ayarlardan tam ekran yerine çerçevesiz olarak ayarlarsan siyah ekran problemi olmaz. Ben oynarken bir yandan internette takıldığım için her geçiş yapmamda siyah ekran oluyordu böyle çözmüştüm sorunu.

Aslında mantıklı evet. Bi deneyim bakayım.

UP: Sorunu çerçevesiz yaptığımda istediğime kavuştum aslında. Yinede teşekkür ederim şimdilik böyle takılayım. @LeBlanc

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı