Çözüldü Oyundan çıktıktan sonra ekran küçüldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZOAX

Decapat
Merhaba Technopat ailesi. Assetto Corsa 1280x720 de oynuyordum normalde de 1280x720 takılıyordum. Oyundan çıktım ve ekran böyle oldu.

IMG_20230212_233023.jpg

Bildiğiniz küçüldü ve hiçbir şekilde eski haline almıyor driver kaldırıp yiniden kurdum yine aynı sorun nedir yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230212_233023.jpg
    IMG_20230212_233023.jpg
    162,6 KB · Görüntüleme: 86
Çözüm
Buradan bana yardımınız için herkese teşekkür ederim sorunu çözdüm oyundan birden çıkınca AMD girip düzeltim ilk girdiğimde.

Capture.PNG

Sonra bunu böyle yaptım.

Capture1.PNG

Ve sorun çözüldü herkesten teşekkür ederim
BIOS'tan çıkınca yine aynı hale mi geliyor?
Eğer yine aynı oluyorsa çözünürlük ve Hz değerleri ile oynayın, sonuç alamazsınız geri dönüş yapın.

Evet BIOS'tan çıkınca eski haline geri geliyor ve Hz ile oynayınca tam ekran oluyor ama LoL girincede tekrardan ekran daralıyor ilk defa böyle sorunla karşılaştım çünkü 1920x1080 alınca düzeliyor ama 1080p alışık değilim maalesef 720p de alışığım. Ama bundan olabilir oyun crack ve kullandığım Windows sürümü AtlasOS biliyorum crack oyunlara destek yok haklısınız ama %95 oyundan kaynaklı olabilir.

Ekran kartının uygulamasından yapabilirsin NVIDIA ise anlatabilirim.

NVIDIA değil maalesef AMD kullanıyorum.

Evet BIOS'tan çıkınca eski haline geri geliyor ve Hz ile oynayınca tam ekran oluyor ama LoL girincede tekrardan ekran daralıyor ilk defa böyle sorunla karşılaştım çünkü 1920x1080 alınca düzeliyor ama 1080p alışık değilim maalesef 720p de alışığım. Ama bundan olabilir oyun crack ve kullandığım Windows sürümü AtlasOS biliyorum crack oyunlara destek yok haklısınız ama %95 oyundan kaynaklı olabilir.

NVIDIA değil maalesef AMD kullanıyorum.
Buradan ayar yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    135,6 KB · Görüntüleme: 11
Buradan bana yardımınız için herkese teşekkür ederim sorunu çözdüm oyundan birden çıkınca AMD girip düzeltim ilk girdiğimde.

Capture.PNG

Sonra bunu böyle yaptım.

Capture1.PNG

Çözüm

Eki Görüntüle 1666433

Sonra bunu böyle yaptım.

Eki Görüntüle 1666436

Güle güle kullanın biz resim paylastık ama rx 570 mevcuttu elimizde catalyst versiyonu oldugunu algılayamadık k.bakma :D

Güle güle kullanın biz resim paylastık ama RX 570 mevcuttu elimizde Catalyst versiyonu oldugunu algılayamadık k. Bakma :D

Hocam 15.7.1 sürümünü kullandığını hiç de söylemiyorsun. :D

Estağfrullah hocam sizler sayenizde oldu zaten sizin attığınız fotoğraflarda bende o özellik olmaz sanmıştım biraz gezindikten sonra buldum şükür.

Geri
Yukarı