Oyundayken Ses Patlaması ve Görüntünün Donması

uguralagas

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Son zamanlarda oyun oynarken ses patlaması ve ekran donması yaşıyorum. Mouse hareket etmiyor. PC'yi komple kapatıp tekrar açtığım zaman PC açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayarcıya götürdüğümde ekran kartını çıkarıp başka bir ekran kartı taktı sorun düzelmedi. Sonra aynı işlemi RAM'e de uyguladı sorun düzeldi. Ardından RAM’ in üzerindeki yükü silgi ile aldı. Ben de aynı işlemi bir kaç kez uyguladığımda bazen ekran geliyor bazen gelmiyor. RAM’in portunu değiştiğim zaman açılıyor ve yine aynı sorunu yaşatıyor. Yeni RAM aldığımda sorunum çözülür mü ve sorun kesinlikle RAM’den mi kaynaklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram hataları genellikle mavi ekran verir bu hata çok değişik olmuş. Birisinden temin et ram'i öyle al derim
Benim anakartım 2133mhz. Bundan daha düşük veya daha yüksek mhz li bir RAM taksam sıkıntı çıkar mı?
Ram hataları genellikle mavi ekran verir bu hata çok değişik olmuş. Birisinden temin et ram'i öyle al derim
Bu arada bilgisayarcının bana söylediği de RAM’ in kitlenmiş ondan bu hatayı alıyorsun oldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı