Oyunlar 1280x1024 çözünürlükte aşağı alınca siyah barlar çıkıyor

Frooze

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, garip bir sorun ile karşılaştım ve yardımcı olacağınızı düşündüm. Ben oyunları 1280x1024 tam pencere oynuyorum ama tam ekran yapınca Alt Tab yapınca yanlar siyah oluyor. Çözümü nedir?

Merhaba arkadaşlar, garip bir sorun ile karşılaştım ve yardımcı olacağınızı düşündüm. Ben oyunları 1280x1024 tam pencere oynuyorum ama tam ekran yapınca Alt Tab yapınca yanlar siyah oluyor. Çözümü nedir?

Ekran modunu uzatılmış yapman lazım ama alt ve üstte çıkanları bilmiyorum.

Masaüstü için de aynısını yapıp deneyin. Sistem nedir?

Monitörün çözünürlüğü ile uyum sağlamadığı için böyle bir şey olur. Eğer ekran kartın AMD ise AMD Ayarlarından "En Boy Oranı" ayarını "Tam Panel" yapın. Nvidia için bilmiyorum.

Masaüstü için de aynısını yapıp deneyin. Sistem nedir?

Hocam ikisi de aynı.
11th gen i7.
NVIDIA GeForce RTX 3050.
16 GB RAM.

Monitörün çözünürlüğü ile uyum sağlamadığı için böyle bir şey olur. Eğer ekran kartın AMD ise AMD ayarlarından "en boy oranı" ayarını "tam panel" yapın. NVIDIA için bilmiyorum.

Hocam zaten öyle şu an.

En/boy oranı ve tam ekran modu olması gerekir. Bunları kontrol edin.

İntel üzerinden deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı