Oyunlar açıldıktan bir süre sonra kasma sorunu

Kar26

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet sorunum anlatığım gibi bazı oyunlarda açıldıktan 10-20 dk sonra aşırı fps düşüşü oluyor.
Sistemim:
  • İ5 4570 3.2 GHZ
  • GTX 770 MSİ 2 GB
  • 8 GB 1600 MHZ RAM
  • Anakart:H81-plus asus
  • Gtx 770 Msi
Bu arada stok fan kulanıyorum sorun ondan olabilirmi yük altında sıcaklık değerleri :

razer.jpg

İşlemcin gerçekten çok sıcak. Büyük ihtimalle stock fan yeterli gelmiyor. Önce işlemcinin termal macununu yenile biraz soğuyacaktır. Eğer işe yaramazsa yeni bir soğutucu al.

Yok Watch Dogsu bir kaç kere yedek yükledim zaten diğer oyunları görmüyor program başka oyunlardada olabiliyor bu sıcaklık

İşlemcinizin termal macunu kurumuştur. Fanın ızgaraları tozlanmış işlemciye yeterli hava gitmiyor olabilir. Sen bunlara iyice bir bakım yap, temizle sonra tekrar sıcaklık bilgilerini paylaş.
Benim de böyle bir anım olmuştu hatta işlemci mi zor kurtarmıştım diyebilirim. Bilgisayar boşta 65 derece, serius sam 2 oynarken bir bakayım sıcaklığına dedim işlemcim 98 derece. Hemen nasıl kapattım ama bilgisayarı anlatamam. Az daha oynasam anakartta gidiyormuş yani :D 58 derece :D. Bilgisayarın yan kapağını açtığımda stok fanın ızgara aralarında toz birikintileri gördüm. Güzelce stok fanı söküp temizledim. Kuru sakıza dünmüş termal macunu meyve bıçağının ters yüzü ile hafifçe kazıdım, sonra kolonyalı mendil ile sildim. Tertemiz olduktan sonra termal macunu güzelce sürdüm kart yardımı ile düzleştirdim ve stok fanı yerine oturtturdum. İşlemci sıcaklık testlerine gelince;
Boşta 43, yükte 72 derece oldu büyük bir fark yaşadım. Anakart 32 dereceye kadar düştü. Sıcaklık testlerini Aida64 ile yaptım. Saygılar.. Biraz uzun oldu ama işine yarayabilir :D.

Dün termal macunu değiştirdim yeni hal bu zaten bu arada bu sıcaklık watch dogs açıken oluyor.Witcher 2 açıken 40-50 derece.

Ne deyim bilemedim şimdi... :D. Stok fanın yeterli gelmemesi biraz tuhaf. OC yapıyor musun? Birde başka oyun oynarken sıcaklık aynı oluyor mu? Eğer oluyor ise Watch dogs virüslü. İşlemci yük virüsü olabilir. Adını hatırlayamayacağım.

OC ye karsıyım :D watch dogsda bişey var anlaşılan yarına ac 4 ü deniycem yarında aynı şey olursa stok fan alıcam artık cevaplar için saolun birde önerebilcehiniz çok pahalı olmayan fan varmı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı