Oyunlar harici ekran kartını kullanmıyor

Muhammed15

Hectopat
Yer
Samanyolu Galaksisi/Güneş Sistemi/Dünya/Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. 5-6 ay öncesinde ekran kartı güncellemesi geldi ben de güncellemeyi yaptım. Fakat güncellemeden sonra oyunlar AMD M330 ekran kartını görmemeye başladı. Ben de güncelleme sıkıntılıdır diye düşünerek DDU ile yeniden yükledim yine olmadı, format attım öyle denedim yine olmadı ben de bıraktım. Sağ tık ile grafik ayarlarından yüksek performans seçtiğim zamanda olmuyor. Tek isteğim Minecraft ekran kartı ile çalışsın yeter. Oyun orijinal değil TLauncher'den oynuyorum. Aygıt yöneticisinden de Intel HD 520'i devre dışı bıraktım bu sefer de Launcher hata vermeye başladı ama PC hızlandı. Nasıl bir sorun bu böyle? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın. Bir de böyle deneyin.

Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın. Bir de böyle deneyin.
Hocam maalesef olmuyor. 🙁
Bugün sabah format attım. AMD Catalyst Control Center'ı yükledim oradan yüksek performans olacak şekilde seçtim yine hiç bir şey değişmedi. Her zaman İntel 520'i kullanıyor. AMD'yi kullanmamak için yemin etmiş gibi. Kodla düzelmez mi? CMD kodu gibi bir şeyle ayar yapılmaz mı? Ya da BIOS ayarlarından düzelmez mi?

Son düzenleme:
Hocam maalesef olmuyor. 🙁
Bugün sabah format attım. AMD Catalyst Control Center'ı yükledim oradan yüksek performans olacak şekilde seçtim yine hiçbir şey değişmedi. Her zaman Intel 520'i kullanıyor. AMD'yi kullanmamak için yemin etmiş gibi. Kodla düzelmez mi? CMD kodu gibi bir şeyle ayar yapılmaz mı? Ya da BIOS ayarlarından düzelmez mi?

Hocam bir şey soracağım, 2 sene olmuş ama aynı sorun bende de var, siz cozebildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı