Oyunlar İçin 8 GB RAM Yeterli Mi?

Sinan Fazbear

Kilopat
Daha fazla  
Şu an için 8 GB ve yazın 16 yapacağım büyük ihtimalle. Oynadığım oyunlar CS:GO, Fortnite, Rise of The Tomb Raider, PUBG Lite vb. 8 GB RAM yeterli olur mu?

8 GB bellek şu an için önemli bir sorun yaratmıyor. Sınırlarına yakın olduğu da bir gerçek. Şu anda benim sistemimde de 8 GB RAM var. Oyun oynatmıyor veya sorun çıkarıyor diyemem. Birkaç oyun dışında yeterli geliyor şimdilik.

Oynadığın oyunlar için yeterli diye düşünüyorum.

Oynadığın oyunlarda kurtarır. Ama mümkünse ve paranız varsa 16 GB RAM'e geçiş yapın. 8 GB artık şu an sınır oyunlar için.

Şu zamandan sonra çıkacak oyunlar için sorun yaratmaya başlayabilir, RDR 2 gibi. Ben de bugün yükselttim 16 GB'a.

Saydığın oyunlardan sadece ROTTR sorun yaratıyor. 2 saatten fazla oynarsan kullanımı 9-10 GB'ı buluyor. Tabi hangi ayarlarda oynadığın önemli.

Yeni oyunlarda yeterli olmayabilir. Call of Duty: Modern Warfare, RDR2, Cyberpunk 2077 gibi.

Senin kararın. Ama oyunları çatır çutur oynayayım diyorsan 16gb şart.

Telefonlar bile 8 GB ile gelmeye başladığı şu zaman diliminde, bu konu tartışılmamalı.
Telefon işletim sistemiyle bilgisayarın ki farklı. Böyle kıyaslayamazsın. IOS sistem 1 GB RAM ile Android 4 GB RAM'li telefonlardan daha performanslıydı zamanında. Soruya gelecek olursam saydığınız oyunlar ağır oyun değil yeterli. Ama bir Battlefield veya COD MW gibi oyunlar oynarım derseniz yoğun drop yersiniz diye tahmin ediyorum. 32 GB gibi RAM'ler görüyorum bana abartı geliyor ama 16 yapmanız yavaştan lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…