Oyunlarda 10 bit monitörün etkisi

alafranga

Hectopat
Merhaba, monitörüm 10 bit 120 Hz ve 8 bit 170 Hz'de çalışıyor.
Oyunlarda 10 bit olmasının görsel anlamda bir etkisi var mıdır?
Yoksa 8 bit ve 10 bit arasında fark olmaz mı?
Genelde Single Player, hikayeli oyunlar oynarım. Şu an 10 bit 120 Hz kullanıyorum.
Eğer bir farkı yoksa 8 bit 170 Hz'e geçeceğim.

Teşekkürler.

Cevaplar burada olabilir.

Linki yanlış paylaşmışım düzeltiyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunlarda herhangi bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

8-bit'de color banding sorunu olmuyorsa 8-bit kullanabilirsin. Video izlerken de 10-bit kullanabilirsin.

10bit kullanmak görüntüyü daha gerçekçi, daha pürüzsüz gösteriyor. Bu yüzden 10bit.
Video izlerken de 10-bit kullanabilirsin.
Videoların kendisi 8bit render alınıyor 10bit manasız kalır.

Oyunlarda etkisi olur ama gözle çok görülmez, çok dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Ayrıca çoğu 10-bit monitör 8-bit+FRC'dir, yani yazılımsal olarak 10-bit olur. Bunların çok bir etkisi olmaz.

Oyunlarda etkisi olur ama gözle çok görülmez, çok dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Ayrıca çoğu 10-bit monitör 8-bit+FRC'dir, yani yazılımsal olarak 10-bit olur. Bunların çok bir etkisi olmaz.
Benim monitör de dediğiniz gibi 8 bit + FCR.
Şimdi 8 bit 170 Hz'ye aldım, akıcılık çok hoşuma gitti.
Sanırım 8 bit 170 Hz kullanacağım.

Alakası yok, 8Bit + FRC ile native 10bit bir tutulacak kadar yakınlardır.
Profesyonel edit işleri ile uğraşmıyorsanız 10 bit gerekli değil
Hani sen 10bit açamıyordun ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…