Oyunlarda Alt+Tab yapınca ekran rengi bozuluyor

• Konuyu başlatan FSYy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

FSYy

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu normal bir şekilde açıp oynarken oyunu Alt Tab'a veya oyunun sesini açtığımda falan ekrana gelen paneller gelip gittikten sonra bulundukları yerde oyunun renkleri bozuluyor. Bu sadece şu ana kadar iki oyunda oldu. Biri RDR Online diğeri LoL. LoL de oyunun görüntüsü düzeliyor birkaç saniye sonra ama RDR Online da düzelmiyor. Daha önce birçok yüksek donanım isteyen oyun oynadım ama hiçbirinde böyle bir sıkıntı olmuyordu. Dediğim gibi sadece bu iki oyunda böyle bir problem oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220322_220412.jpg
    IMG_20220322_220412.jpg
    490,2 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda kullandığın çözünürlük ile normalde kullandığın çözünürlük aynı değil mi?
Birde RDR'de Alt+Tab yaparsan oyunu Pencere Moduna alıyor, ayarlardan tekrar girip Tam Ekran Moduna alman gerekiyor.

Oyunda kullandığın çözünürlük ile normalde kullandığın çözünürlük aynı değil mi?
Birde RDR'de Alt+Tab yaparsan oyunu Pencere Moduna alıyor, ayarlardan tekrar girip Tam Ekran Moduna alman gerekiyor.
Evet. Oyunda nedense ekran bozulması olduktan sonra pencere modu ve tam ekran arasında geçiş yapınca görüntü düzeliyor. Şöyle söyleyeyim. Diğelimki oyunda bir nedenden ötürü alt+tab yaptım ve ekran bozuldu. Ayarlara gidip oyunu tam ekransa pencere moduna alıyorum ve görüntü düzeliyor. Pencere modunda tekrar alt+tab yaparsam ve yine ekran bozulursa bu sefer ayarlardan tam ekran moduna alıyorum ve tekrar ekran düzeliyor. Garip bir hata ve geforce experience dan sürücü güncellememe rağmen hala oluyordu. Bir gün oyuna girdim ve alt+tab atmama rağmen bozulmadı. Bir anda kendi kendine düzeldi. Bazen şöyle hatalar neden oluyor akıl sır erdiremiyorum.

Geri
Yukarı