Oyunlarda bir süre sonra kapanma sorunu

dustfinger

Kilopat
Arkadaşlar, ben şu anda Toshiba'nın S70-B-10X adlı dizüstü bilgisayarını kullanıyorum. Uzun süredir GTA 5 gibi yüksek gereksinim isteyen oyunlarda sorun yaşamıyordum ta ki GTA 5 oynadıktan 2 saat sonrasına kadar. Bu sorun olduğunda, bira anda bilgisayar kapandı ve yaklaşık 15 dakika açılmadı. Bataryasını çıkardığımda hiçbir ısınma yoktu. Sadece ısının çıktığı yerde ve o klavye tuşlarında yüksek ısı vardı. Şu an laptop soğutucusu kullanıyorum.(2 Fanlı)Laptop dar bir alanda da değil her yerden hava alabiliyor. Virüs ya da başka bir göze batan sorun olduğunu da zannetmiyorum. Yardımlarınızı ver görüşlerinizi bekliyorum.

Sistem Özelliklerim ise şu şekilde;

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,7 KB · Görüntüleme: 85
  • 131313131.PNG
    131313131.PNG
    1,6 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield Hardline oyununda 5-10 dakika açık tuttum (low ayarlar) değerler şu şekilde (AİDA 64 olayını pek beceremedim nereyi arasam bulamadım bende MSI Afterburner uygulamasını kullandım.);
Birde bunu yaparken oyunu oynarken 78 derece olduğunu gördüm fakat oyun altta açık iken masaüstüne döndükten 1 dakika falan sonra oyunda 53 derece değerini gördüm.Bu neden kaynaklıdır?

Dosya Ekleri

• bfh.jpg
    bfh.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 182
Ve son bir soru olarak şunu da sorayım.Bu bilgisayara termal macunu yeniledikten ve fan temizliğinden sonra Windows 10 işletim sistemini kullanırsam gözle görülebilir bir yararı olur mu?

Denilenlerin hepsini tek tek yaptım fan temizledim,termal macunu yeniledim.sıfırdan Windows 10 yükledim hala aynı sorun devam ediyor.(Soğutıcu da hala takılı)
Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı