Oyunlarda ekranın üst köşeleri mor gözüküyor

Sedatif

Hectopat
Makaleler
1
Başlıkta da belirttiğim gibi ekranın üst sağ veya sol köşesinde grafikler mor gözüküyor sadece oyunda oluyor. Masaüstüne normal gözüküyor. The Forest'ta da öyleydi oyun içinde bir ayarı kapattım düzeldi ama GTA 5'te az da olsa öyle ve her ayarı denedim gitmiyor. Acaba nedendir? Yardımlarınıza muhtacım arkadaşlar. Teşekkürler (sanki 3D görüntü açıkmış gibi ).
  • RX 570
  • LG 22MK400 h b

Son düzenleyen: Moderatör:
@Sedatif bildiğiniz gibi GTA 5 grafikleri çok yüksek olan bir oyun, monitör zorlandığından dolayı gerçekleşiyor olabilir.
Monitör neden zorlansin ? Monitör kendisine gelen görüntüyü işleyip ekrana yansıtıyor. Yani yaptığı işlem bu. Ekrana yüksek grafik görüntüsü gelirse bunu işler. Sonuçta bir resim. Bence GTA 5'in grafiklerinden kaynaklı bir durum. Ben oynarken de biraz böyleydi.

Monitör neden zorlansin ? Monitör kendisine gelen görüntüyü işleyip ekrana yansıtıyor. Yani yaptığı işlem bu. Ekrana yüksek grafik görüntüsü gelirse bunu işler. Sonuçta bir resim. Bence GTA 5'in grafiklerinden kaynaklı bir durum. Ben oynarken de biraz böyleydi.
beklediğim yorum

beklediğim yorum
Yani diğer oyunlarda böyle bir şey olmuyorsa monitörde suç olamaz. Monitör GTA 5'e özel yorulmaz :D. Dediğim gibi bende uzaktan bakarken farketmiyorum fakat yakından bakınca GTA 5'de bazı yerlerde bu sorunu yaşamıştım. Grafik hatası olduğunu düşünerek takmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı