Oyunlarda gecikme sıkıntısı

Berk45541

Decapat
Riot Games oyunlarında genel olarak pingim sabit 20, 21 dolaylarında gezerken herhangi bir oyunda 26 sabit kalıyor ve gecikmelere sebebiyet veriyor. Gerekli bilgileri Riot Games destek sayfasıyla paylaştım. Ping plotter programıyla belirli IP adresleri üzerinde izleme yaptırdılar ve paket kaybım olduğunu söylediler. Ben de ISS ile görüşüp paket kaybım olduğunu belirttim ve bana hattımdan yana herhangi bir sıkıntı olmadığını, gayet sağlıklı olduğunu söylediler ve Riot Games için Türkiye sunucularını güçlendirmeleri gerektiğini belirten bir mail atmamı istediler. Ben de aynı bu şekilde gönderdim ve Riot tarafından, sunucularımız gayet sağlıklı bir şekilde ilerlemektedir deyip bana örnek pingplotter testi gönderdiler. Gerçekten fark vardı.

Tekrar aradığımda ise bana robot gibi ping kaybının neden olabileceğini saymaya devam ettiler, ben de bu dediklerinin zaten önüne geçildiğini fakat sorunun halen daha devam ettiğini söyledim. Bana herhangi bir işlem yapamayacaklarını, modeminizi resetlemeyi önerebiliriz diye geçiştirdiler ve konuşmayı bitirdiler. Ben de neden olduğunu bulamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Riot Games oyunlarında genel olarak pingim sabit 20, 21 dolaylarında gezerken herhangi bir oyunda 26 sabit kalıyor ve gecikmelere sebebiyet veriyor. Gerekli bilgileri Riot Games destek sayfasıyla paylaştım. Ping plotter programıyla belirli IP adresleri üzerinde izleme yaptırdılar ve paket kaybım olduğunu söylediler. Ben de ISS ile görüşüp paket kaybım olduğunu belirttim ve bana hattımdan yana herhangi bir sıkıntı olmadığını, gayet sağlıklı olduğunu söylediler ve Riot Games için Türkiye sunucularını güçlendirmeleri gerektiğini belirten bir mail atmamı istediler. Ben de aynı bu şekilde gönderdim ve Riot tarafından, sunucularımız gayet sağlıklı bir şekilde ilerlemektedir deyip bana örnek pingplotter testi gönderdiler. Gerçekten fark vardı.

Tekrar aradığımda ise bana robot gibi ping kaybının neden olabileceğini saymaya devam ettiler, ben de bu dediklerinin zaten önüne geçildiğini fakat sorunun halen daha devam ettiğini söyledim. Bana herhangi bir işlem yapamayacaklarını, modeminizi resetlemeyi önerebiliriz diye geçiştirdiler ve konuşmayı bitirdiler. Ben de neden olduğunu bulamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
İzleme kaydınızı (Traceroute) atar mısınız?

İstediğinizi eklere koyuyorum.

Dosya Ekleri

• Inked162.249.79.1kırp_LI.jpg
    Inked162.249.79.1kırp_LI.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 49
İstediğinizi eklere koyuyorum.
Paket kaybı yok ki. Sorun yok. Paket kaybıyla ilgili bir sorununuz yok. Paket kaybını unutun. Paket kaybı olsa 162.249.79.1 sunucusunun yanında paket kaybı belirtilir. Ama paket kaybı belirtilmemiş. Sorun yok paket kaybı açısından.

Peki Riot Games destek bana paket kaybı sorunu olduğunu söyledi. Değilse peki ne olabilir sorunun kaynağı.
Pinginiz düşük olmasına rağmen gecikme hissediyorsanız birkaç düşüncem olabilir.

Sinyal genişletici yada benzeri bir araç ile bağlantınızı yönlendiriyor olabilir misiniz? Sorun bundan olabilir.

Kablolu bağlantı kuruyorsunuz sanırım ama yine de yukarıdaki maddeyi yazdım. Wi-Fi için yukarıda dediğim. Kablolu bağlantınıza rağmen gecikme hissediyorsanız bu sistemin işleme hızından kaynaklanabilir.

Bağlantınızda modeminiz delaya sebebiyet veriyor olabilir. Uzun süredir çalışıyorsa kapatın. İmkan varsa hızlıca birinin modemiyle deneyin.

Valorantta oyun gecikmesi gibi oldukça fazla parametreyi inceleyebileceğiniz bir özellik barındırıyor. Bu parametreleri açın ve oyunda çatışma esnasında görüntüsünü atın. Bu sorunu anlamaya yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı