Oyunlarda harici ekran kartı devreye girmiyor

Revenger

Hectopat
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Daha fazla  
Arkadaşlar, Minecraft ve GTA 5 oyununda harici ekran kartım devreye girmiyor. Neden olabilir?

1592568434263.png

1592568456186.png

GPU1 ve GPU2 diye görünüyor.

1592568490682.png

Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Minecraft ve GTA 5 oyununda harici ekran kartım devreye girmiyor. Neden olabilir?
Ben harici ekran kartını Windows tarafından devreye sokuyorum. Öne masaüstüne gel sonra sağ tık yap oradan şuna tıkla (Grafik Ayarları)
Adsız.png

Oraya tıklatıp oyunun üzerine tıklayıp yüksek performansa al.
s.png

Ben böyle yapıyorum ve harici ekran kartı devreye giriyor siz de olmazsa kusuruma bakmayın.
Veya Denetim masasına gelip oradan yüksek performansa alabilirsiniz ama şarjdan çıkarıldığında bile fazla enerji tüketir o olmazsa bunu deneyin.
Sd.png

Ben harici ekran kartını Windows tarafından devreye sokuyorum. Öne masaüstüne gel sonra sağ tık yap oradan şuna tıkla (Grafik Ayarları)Eki Görüntüle 595652
Oraya tıklatıp oyunun üzerine tıklayıp yüksek performansa al.Eki Görüntüle 595655

Ben böyle yapıyorum ve harici ekran kartı devreye giriyor siz de olmazsa kusuruma bakmayın.

Veya Denetim masasına gelip oradan yüksek performansa alabilirsiniz ama şarjdan çıkarıldığında bile fazla enerji tüketir o olmazsa bunu deneyin.Eki Görüntüle 595660
Öyle ayarlı zaten. Yinede olmuyor. Bu arada Driver Booster'ı bırakmanı öneririm.

Monitörünüzden çıkan görüntü kablosu(VGA,DVI,HDMI hangisiyse) o kablonun biri monitöre bağlı zaten, diğer ucu da ekran kartına takarsanız sorun çözülecektir. Sorunu dediğim şekilde çözerseniz bildirin lütfen. Ben de bu şekilde çözdüm, bende de aynı sorun vardı.

Monitörünüzden çıkan görüntü kablosu(VGA,DVI,HDMI hangisiyse) o kablonun biri monitöre bağlı zaten, diğer ucu da ekran kartına takarsanız sorun çözülecektir. Sorunu dediğim şekilde çözerseniz bildirin lütfen. Ben de bu şekilde çözdüm, bende de aynı sorun vardı.
Laptop.

Geri
Yukarı