Çözüldü Oyunlarda ilk 10 dakikada anlık takılma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar oyuna giriyorum mesela The Witcher 3 oyununda ilk 3 dakika anlık takılma oluyor sonra geçiyor ama bu sorun beni rahatsız ediyor. Nasıl düzelir?

Çözüm
HDD ile SSD FPS farkı yapmaz. SSD daha stabil çalistirir oyunlari droplari engeller. Yuksek ihtimal arkadaş HDD kullandiğindan oyun içinde disk kullanimi 100 oluyor bu yuzden takilmalar başliyor. Windows 10'da disk kullanimini azaltma yontemleri var fakat benim onerim kronik sorunu olmayan saglam bir SSD almaniz olur.
Hocam ben MSU Afterburner ile kontrol ettiğimde şöyle bir şey farkettim, oyuna giriyorum ya CPU kullanımı %100 oluyor. İşte takılıyor 3 dakika sonra %60'a falan düşüyor, droplar kalıcı olarak gidiyor.
  • GTX 1050 Ti.
  • 12 GB RAM 2133 MHz.
  • 650 watt PSU 12v kanaları 48a (2 ay oldu alalı)
  • H110 M-D anakart.
  • Intel Core i5 6402P.
  • Ve bu dediğim olay %90 Steam oyunlarında oluyor Steam açık kalınca da diğer oyunlarda yaşıyorum.
  • Donanımsal düşünmüyorum şahsen olsa diğer oyunlarda da olurdu.
Arkadaşlar bozuk olan SSD'mi bilgisayardan çıkarınca sorun çözüldü. İşin garip kısmı içinde hiçbir şey yüklü değildi ve mause hassasiyetim değişti.

Konu kapanmıştır herkese teşekkür ediyorum.
Arkaplanda çalışan işlemleeri kapatabilirsiniz örneğin Chrome ve Steam gibi tabii steam kapata basınca kapanmıyor görev çubuğundan kapatılması gerek bunun haricinde sisteminizi yükseltebilirsiniz.

Oyun neye kurulu?
HDD ama eski değil
Arkaplanda çalışan işlemleeri kapatabilirsiniz örneğin Chrome ve Steam gibi tabii steam kapata basınca kapanmıyor görev çubuğundan kapatılması gerek bunun haricinde sisteminizi yükseltebilirsiniz.
Bu sorun daha çok steam oyunlarında oluyor mesela Forza Horizonda hight ayarlarda oynuyordum sorun yoktu. Takılmıyordu ilk başlarda

Yanlış bilgilendirme
HDD ama eski değil.

Bu sorun daha çok Steam oyunlarında oluyor mesela Forza Horizon'da hight ayarlarda oynuyordum sorun yoktu. Takılmıyordu ilk başlarda.

HDD FPS ile SSD FPS farkı çok fazla :)

Son düzenleyen: Moderatör:
S

[/

Sorun FPS değil ki oyuna girdiğim zaman 3 dakika anlık takılması :D

Sorun FPS değil ki oyuna ilk girdiğim zaman ki takılma

S

Sorun FPS değil ki oyuna ilk girdiğim zaman ki takılma

Biraz karıştı cevaplarken ama olsun anlaşılmıştır dediğim

HDD ile SSD FPS farkı yapmaz. SSD daha stabil çalistirir oyunlari droplari engeller. Yuksek ihtimal arkadaş HDD kullandiğindan oyun içinde disk kullanimi 100 oluyor bu yuzden takilmalar başliyor. Windows 10'da disk kullanimini azaltma yontemleri var fakat benim onerim kronik sorunu olmayan saglam bir SSD almaniz olur.

Hocam ben MSU Afterburner ile kontrol ettiğimde şöyle bir şey farkettim, oyuna giriyorum ya CPU kullanımı %100 oluyor. İşte takılıyor 3 dakika sonra %60'a falan düşüyor, droplar kalıcı olarak gidiyor.
  • GTX 1050 Ti.
  • 12 GB RAM 2133 MHz.
  • 650 watt PSU 12v kanaları 48a (2 ay oldu alalı)
  • H110 M-D anakart.
  • Intel Core i5 6402P.
  • Ve bu dediğim olay %90 Steam oyunlarında oluyor Steam açık kalınca da diğer oyunlarda yaşıyorum.
  • Donanımsal düşünmüyorum şahsen olsa diğer oyunlarda da olurdu.
Arkadaşlar bozuk olan SSD'mi bilgisayardan çıkarınca sorun çözüldü. İşin garip kısmı içinde hiçbir şey yüklü değildi ve mause hassasiyetim değişti.

Konu kapanmıştır herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı