Çözüldü Oyunlarda msvcp100.dll hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ahm14

Centipat
Merhabalar, son zamanlarda sürekli farklı farklı oyunlarda buna benzer hatalar alıyorum. Bu sorunun kökten bir çözümü yok mudur?
Hata raporunu kendim anlayıp düzeltmeye çalıştım, önce MSCR100 dosyası sıkıntılı çıktı. Sonra;
Silip yeniden kurdum. Bu sefer de MSVCP100 hatası verdi. İkisi de aynı paket programda sanıyordum. Sonra dedim bir bilene göstereyim, yardımcı olursanız sevinirim. Hata raporum ektedir. rapor

Çözüm
Sorunun kaynağı gerekli dosyaların düzgün kurulmaması veya zarar görmesi. Doğru kurulum sonrası kolay kolay problem yaşamazsınız tekrar.

C:\Windows\System32\msvcp100.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcp100.dll

Dosyalarını silmeyi deneyin. Bunları kurun hata alırsanız C++ sürümlerini kaldırın ve kurmayı deneyin.

MSVCR100.DLL, MSVCP100.DLL:

Problem çözülmez ise tekrar rapor paylaşın.
Sorunun kaynağı gerekli dosyaların düzgün kurulmaması veya zarar görmesi. Doğru kurulum sonrası kolay kolay problem yaşamazsınız tekrar.

Dosyalarını silmeyi deneyin. Bunları kurun hata alırsanız C++ sürümlerini kaldırın ve kurmayı deneyin.

Çözüm

Teşekkürler, bu seferlik sorunumu çözdü ancak pek çok oyunda aynı ve benzer sorunla çok defa karşılaştım. Bu sefer kendim çözmek istemiş olmama rağmen SP1 isimli paketleri kurmayı düşünemedim. Bir daha tekrar ederse sorunu daha kolay çözebilmem adına o paketleri neden kurduğumuzu ve kurmamız gerektiğini nasıl anladığınızı söyler misiniz?

İçerdiği içerik farkı var. Ben şu ana kadar hiçbir oyunda bu tarz hatalar almadım kurduğum bütün oyunlar kendileri kurulumlarını yaptı. Çoğu Steam ve Riot oyunları. Olmaz diye bir şey yok, dosya zaman içerisinde zarar görebiliyor veya hatalı kurulum olabiliyor, sorunların genel kaynağı bu.

İçerdiği içerik farkı var. Ben şu ana kadar hiçbir oyunda bu tarz hatalar almadım kurduğum bütün oyunlar kendileri kurulumlarını yaptı. Çoğu Steam ve Riot oyunları. Olmaz diye bir şey yok, dosya zaman içerisinde zarar görebiliyor veya hatalı kurulum olabiliyor, sorunların genel kaynağı bu.

Bu hatayla karşılaştığım bütün oyunlar orjinaldi sanırım PC'ye bir format atmanın zamanı gelmiş teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı