Oyunlarda OpenGL hatası nasıl çözülür?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Oyunlarda OpenGL hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Redditte bunu buldum.
Çözümü:
"Go to ~/.steam/debian-installation/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/bin/linux64 and rename the file named libtcmalloc_minimal.so.0 to something like libtcmalloc_minimal.so.0.orig Now open a new file explorer and go to /usr/lib/x86_64-linux-gnu and copy the file named libtcmalloc_minimal.so.4.5.9 to the first directory where you renamed the file. Rename the file you just copied to libtcmalloc_minimal.so.0. Right click the file > properties > permissions > make the file executable. Launch CSGO.
Türkçesi:
"İşte düzeltme: Bu paketi kurun: sudo apt install libtcmalloc-minimal4 ~/.steam/debian-installation/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/bin/linux64 adresine gidin ve libtcmalloc_minimal.so.0 adlı dosyayı libtcmalloc_minimal.so.0.orig gibi bir adla yeniden adlandırın Şimdi yeni bir dosya gezgini açın ve /usr/lib/x86_64-linux-gnu adresine gidin ve libtcmalloc_minimal.so.4.5.9 adlı dosyayı, dosyayı yeniden adlandırdığınız ilk dizine kopyalayın. Az önce kopyaladığınız dosyayı libtcmalloc_minimal.so.0 olarak yeniden adlandırın. Dosyaya sağ tıklayın> özellikler> izinler> dosyayı yürütülebilir yapın. CSGO'yu başlatın.

Sadece CS:GO değil Half-Life Rocket League gibi pek çok oyunda bu hata var. İsim değiştirmekle uğraşmak hiç pratik değil. Başka bir yolu var mı?

Sadece CS:GO değil Half-Life Rocket League gibi pek çok oyunda bu hata var. İsim değiştirmekle uğraşmak hiç pratik değil. Başka bir yolu var mı?
Vulkan driver'larını yüklediniz mi?

Hocam yüklü diye biliyorum. Bir bakayım.
sudo apt update
sudo apt -y install dxvk libvkd3d1
sudo apt install libvulkan1 libvulkan-dev vulkan-utils
(launchpad'dan repo eklemen gerekebilir, araştırarak bulabilirsin. fazla ubuntu kullanmadığım için bilmiyorum.)

Sudo apt Update
Sudo apt -y install DXVK libvkd3D1
Sudo apt install libvulkan1 libvulkan-dev Vulkan-utils
(Launchpad'dan repo eklemen gerekebilir, araştırarak bulabilirsin. Fazla Ubuntu kullanmadığım için bilmiyorum.)

Vulkan yüklü.

1.3.239 versionu var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…