Oyunlarda RAM kullanımı az

İşletim sistemi
Windows 8.1

41Nokta

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi hangi oyuna girersem gireyim RAM kullanımı istenilenden daha düşük oluyor ve boşta olan RAM çok fazla oluyor. Mesela HOi3 2 GB RAM istiyor bende sadece 200 ile 300 MB arası RAM kullanıyor ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda RAM'in %60'ı falan kullanılıyor olarak gözüküyor. Bu her oyunda aynı. Var mı bir bilgisi olan veya ben mi yanlış anlıyorum? Sistemimde 3 GB RAM bulunmakta. Windows 8.1 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttiğim gibi hangi oyuna girersem gireyim RAM kullanımı istenilenden daha düşük oluyor ve boşta olan RAM çok fazla oluyor. Mesela HOi3 2 GB RAM istiyor bende sadece 200 ile 300 MB arası RAM kullanıyor ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda RAM'in %60'ı falan kullanılıyor olarak gözüküyor. Bu her oyunda aynı. Var mı bir bilgisi olan veya ben mi yanlış anlıyorum? Sistemimde 3 GB RAM bulunmakta. Windows 8.1 kullanıyorum.

3 GB RAM bulunuyor diyorsunuz eğer 2 GB RAM kullanırsa Alt Tab attığında PC donup kalır ekrana bile bakamazsın dostum gayet normal 200 300 MB ve oyundan oyuna göre değişir.

Sisteminde RAM seviyesi bir hayli düşük ve bunu arka planda da çalıştırdığı için %60 görüyorsun. FPS değerlerinde düşme falan yoksa bir sorun olarak görmene gerek yok. Neden hepsi kullanılmıyor gibi düşünmeni gerektirecek bir durum yok.

Geri
Yukarı