Oyunlarda takılmanın nedeni nedir?

greldortrtr

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bu takılmayı sadece oyunlarda değil tarayıcıdan video izlerken de yaşıyorum. Günde 2-3 kere oluyor. FPS düşmesi gibi değil anlayamadım. Aynı sorun arkadaşımda da var. Bilgisayarlarımız aynı özelliklerde sadece ekran kartlarımız farklı.

• CPU: AMD Ryzen 5 3600
  • GPU: Nvidia RTX 2070S (Super)
  • SSD: Adata XPG SX6000 Pro NVMe PCIe M.2 256GB
  • HDD: Seagate Barracuda 1TB (2016)
  • RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 C16 2x8GB
  • MBD: MSI B450M PRO-M2 MAX (MS-7B84)
  • Kasa: Cooler Master MB520 650+80 Watt

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teorik düşüncem: kartın sana verdiği kare yenileme hızı ile monitörün vermeye çalıştığı kare yenileme hızı arada kopuyor. Yani senkronizasyon hatası. Bence sorunun bu. Farklı çözüm yolları var araştırıp bulabilirsin ben daha çok AMD kısmını biliyorum. Ayarların adı değişebiliyor.

Multi threading, render işlerinde baya ise yarıyor. Kapatınca oyunlarda FPS artışı ve donmalarin gittiği söyleniyor.
Dostum SMT kapadım fakat sorun hala devam ediyor.
Teorik düşüncem: kartın sana verdiği kare yenileme hızı ile monitörün vermeye çalıştığı kare yenileme hızı arada kopuyor. Yani senkronizasyon hatası. Bence sorunun bu. Farklı çözüm yolları var araştırıp bulabilirsin ben daha çok AMD kısmını biliyorum. Ayarların adı değişebiliyor.
Denedim dostum sorun devam etmekte

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı