Oyunlarda uzak nesneler bulanık gözüküyor

HainCrixus

Centipat
Daha fazla  
Evet sorunum bu oyunlarda uzak nesneler bulanık gözüküyor fakat yakın sahneler oldukça kaliteli.
NVIDIA Denetim Masası ayarlarım Full HD kalite kenar yumuşatma FXAA gibi ayarlar kapalı.
Çözümü bilen var mı?

Çözünürlük çok etkiler kenar yumuşatma ve FXAA, MSAA gibi ayarları açıp dener misin ya da DLSS destekliyorsa onu da açmış olabilirsin.

Çözünürlük çok etkiler kenar yumuşatma ve FXAA, MSAA gibi ayarları açıp dener misin ya da DLSS destekliyorsa onu da açmış olabilirsin.
öyle daha kötü oluyor fifa oynuyorum stadyumu gösterirken uzaklar net değil bulanık normal mi bilmiyorum.

Depth of field'ı açmış olabilirsiniz.
kapalı fakat nvidia denetim masasında doku süzme trainer optimization denen birşey var o açık duruyor kapatamıyorum onu üstü beyaz şekilde gözüküyor ondan dolayı olabilir mi acaba?

Nvidia denetim masasi -> 3D ayarların yönetilmesi -> görüntü olceklendirmeyi açarak sekmesinde bulunan keskinlik ayarını %50-80 arasında hoşunuza giden şekilde ayarlayıp deneyin.

Oynadığınız oyundaki motion blur, alan derinliği gibi özellikleri kapalı hale getirirseniz sorununuz düzelecektir.

Oynadığınız oyundaki motion blur, alan derinliği gibi özellikleri kapalı hale getirirseniz sorununuz düzelecektir.
motion blur zaten kapalı bu alan derinliği dediğiniz olay Depth of field nvidia denetim masasından kapatılıyor mu nasıl görebiliriz genelde ben öyle şeyleri kapatıyorum.

motion blur zaten kapalı bu alan derinliği dediğiniz olay Depth of field nvidia denetim masasından kapatılıyor mu nasıl görebiliriz genelde ben öyle şeyleri kapatıyorum.
Alan derinliği (depth of dield) veya hareket bulanıklığı özellikleri oyun içerisinden kapatabilirsiniz. Kimi oyunlarda isimlendirmeler birebir aynı iken bazı oyunlarda değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, GTA V ayarlarındaki ismi İn Game Depth Of Field Effects, Rust ayarlarında ise Depht of field (alan derinliği) olarak geçer.

Geri
Yukarı