Oyunlarda uzun süreli FPS düşüklüğü

TalhaPrav

Hectopat
Dostlar merhaba.
Bilgisayarımda GTA gibi bir tık sistem gerektiren oyunlarda uzun süreli FPS düşüklüğü yaşıyorum. Ve AIDA64'de test yaptığımda işlemcimin 3.9 GHz'den 3.0'lara hatta 1.4'lere düştüğünü gördüm ve normalde işlemci 95W ama testte sürekli düşük W gösteriyor. Sizce direkt PSU'dan mı kaynaklanıyor bu FPS düşüklüğü yoksa anakartla da alakalı olabilir mi?
IMG_20200822_181902[1].jpg

%99'a çektim ama değişiklik yok dostum ya ama TMPIN0 değeri halen aynı anlayamadım pek. Rica etsem bir baksana anlayacak mısın

Sizin sorununuz başka o zaman. TMPIN0 anakart değeri olması lazım tam bilmiyorum ama biraz fazla geldi bana. Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Son olarak GTA V'i 30 FPS kilitli sabit oynamayı dener misiniz? O durumda da performans düşüşü yaşayacak mısınız bir görelim.

Sizin sorununuz başka o zaman. TMPIN0 anakart değeri olması lazım tam bilmiyorum ama biraz fazla geldi bana. Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Son olarak GTA V'i 30 FPS kilitli sabit oynamayı dener misiniz? O durumda da performans düşüşü yaşayacak mısınız bir görelim.
dostum internette kısa bir araştırma yaptım da tmpin0 anakart sıcaklığı diyor büyük ihtimalle de senin işaretlediğin mosfetlerin sıcaklığı bu
Ben bence o mini soğutuculardan alayım :D
dostum internette kısa bir araştırma yaptım da tmpin0 anakart sıcaklığı diyor büyük ihtimalle de senin işaretlediğin mosfetlerin sıcaklığı bu
Çünkü o arttığı zaman fps düşüşü yaşıyorum oyunda

Çünkü o arttığı zaman fps düşüşü yaşıyorum oyunda

Öyleyse Mosfet soğutucular işinizi görebilir.

Geri
Yukarı