Oyunlarda VA ve IPS panel farkı ne boyuttadır?

Zelaroth

Hectopat
Oyunlarda genelde hangi monitör panel tiplerine yönelinmeli acaba? Ve hangi panel daha idealdir bu konu için. Yorumlar için teşekkürler şimdiden.

CS'de global olmaya oynuyorum vaktimi %90 FPS oyunlarıyla geçiriyorum derseniz VA panel bence. LOL, Forza Horizon 4, PES, hikayeli oyunlar gibi oyunlar oynuyorsanız IPS panel bence.
TN panel almanın anlamı yok VA panel almak daha mantıklı. 3 panel tipini de kullandım. Mesela 144 Hz TN panel ile VA panel arasında çok büyük fiyat farkı yok ama 144Hz IPS ve VA panel arasında çok büyük fark var.

AOC 24 nasıl sizce?
CS'de global olmaya oynuyorum vaktimi %90 FPS oyunlarıyla geçiriyorum derseniz VA panel bence. LOL, Forza Horizon 4, PES, hikayeli oyunlar gibi oyunlar oynuyorsanız IPS panel bence.
TN panel almanın anlamı yok VA panel almak daha mantıklı. 3 panel tipini de kullandım. Mesela 144 Hz TN panel ile VA panel arasında çok büyük fiyat farkı yok ama 144Hz IPS ve VA panel arasında çok büyük fark var.
VA panel düşüyorum bende açıkçası ama 1700 TL maksimum sınırım ve onu aşamıyorum maalesef bu fiyat bandında kaliteli birşey arıyorum

İPS ve VA Panel arasında çok ''büyük'' fark mı var? Baya çokmuş.

@Zelaroth AOC 24G2U alın çok kullanışlı ve iyi monitör.

İPS ve VA Panel arasında çok ''büyük'' fark mı var? Baya çokmuş.

@Zelaroth AOC 24G2U alın çok kullanışlı ve iyi monitör.
Panel olarak IPS benim beklentilerimi ne kadar karşılar peki? Genel anlamda full oyun odaklı olacak single ve multiplayer olmak üzere

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı