Oyunlarda ve internet sitelerinde çizikler beliriyor

turkerturk

Decapat
Daha fazla  
Oyuna girdiğimde ya da Chrome Mozilla gibi sitelerde arama yaparken kesik kesik ve renkli çizgiler çıkıyor. Bunun nedeni monitör mü işlemci mi ekran kartı mı? Anakart RAM sıfır.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    43,1 KB · Görüntüleme: 32
Hep aynı yerde çıkmıyor farklı yerlerde çıkıyor. Bazen büyük bazen küçük sadece oyunlarda değil internet sitelerinde aşağı yukarı hızlı hareket ettirince de uzun uzun çizgiler beliriyor.
Dediğim gibi ekran kartı hatası gibi fakat driver güncellemesi deneyin, overclock varsa iptal edin.
En son bir de sıfırdan windows atar driverları kurarım ben olsam, düzelmezse teknik servise.

Dediğim gibi ekran kartı hatası gibi fakat driver güncellemesi deneyin, overclock varsa iptal edin.
En son bir de sıfırdan windows atar driverları kurarım ben olsam, düzelmezse teknik servise.
Driver son sürümde elimde başka kart olsa deneyeceğim acaba sorun işlemcide mi diye ama işlemciden olsa her an çıkarır diye düşünüyorum.

İşlemcinin APU'sunu kullanmıyorsanız işlemci görüntüsel problem çıkarmamalı.
ryzen 5 2600 zaten apusu yok ekran kartsız görüntü vermez diye biliyorum.
Hata bu şekilde ve videolarda çok daha net. Ayrıca dönüştürücü sorunu olarak düşündüm tvye hdmi ile bağladım aynı sorunu aldım yani ya işlemci ya da ekran kartı. Umarım ekran kartıdır.

Dosya Ekleri

• 4699E6A0-0D11-411D-A3D7-FA0E83DB2CE0.jpeg
    4699E6A0-0D11-411D-A3D7-FA0E83DB2CE0.jpeg
    175,9 KB · Görüntüleme: 18
  • BA74B909-041A-4987-ACC8-F0963374108B.jpeg
    BA74B909-041A-4987-ACC8-F0963374108B.jpeg
    191,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı