Oyunlarda yükleme ekranı uzun sürüyor

Westronxxd

Hectopat
Spellbreak olsun, Valorant olsun bütün oyunlarda aynı şeyi yaşıyorum. Bıktım artık 500 GB 7200RPM HDD'im var yine de kurtulamıyorum son 2 gündür bütün oyunlarda, ne textureler yükleniyor ne yükleme ekranı arka planda ses geliyor ama oyunu oynayamıyorum.

İşlemciden olabilir işlemcin ne?Ve ekran kartın

Arkadaşlarında dediği gibi. SSD'ye geçerseniz bilgisayarınız şaha kalkacaktır.

SSD almalısınız. Gözle görülür fark yaşayacaksınız. Diskin yavaşlamasının nedeni bad sector olabilir.

İfadeler: kt2
Tercihen nvme m.2 ssd alın. M2 ssd pahalı gelirse de kendinizi zorlamayıp direkt olarak sata ssd de tercih etseniz oyunlar için çok rahat işinizi görür.

HDD 7200 RPM'de olsa hem son nesil AAA denen oyunlar da drop yersiniz hem de yükleme ekranları geç gelir. Artık devir SSD devri SSD'ye geçmeniz gerekiyor.

Tercihen NVMe M.2 SSD alın. M.2 SSD pahalı gelirse de kendinizi zorlamayıp direkt olarak SATA SSD'de tercih etseniz oyunlar için çok rahat işinizi görür.

Hocam 240 GB SSD almaya karar verdim yüklediğim oyunlar fazla yok zaten diğer ay SSD alıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…