Oyunları harici AMD ekran kartıyla çalıştıramama

OyunMenyağı

Centipat
Merhaba arkadaşlar, sizlere karşılaştığım bir sorunu anlatmak ve buna bir çözüm bulmak istiyorum. Şimdiki kullandığım laptopta APU işlemci ve ayriyeten harici ekran kartı var fakat bütün oyunlarda harici ekran kartıyla almam gereken FPS'lerin hiçbirini alamıyorum. Harici ekran kartıyla oyunları başlatmak istediğim için Windows 10 ayarlarından grafik ayarlarına girdiğimde güç tasarrufu ve yüksek performansta APU işlemcinin içerisinde bulunan grafik yongası gözüküyor.

Aşağıya fotoğrafları bırakıyorum artık şuna bir çözüm bulsam iyi olacak bayağıdır bununlar uğraşıyorum. Yaklaşı 2 ay önce falan bunun için format attım Win 8 orijinalinde kuruluydu ben Win 10 formatı attım. Güncel driverlar kurulu. Sistemimi de yazıyorum buraya.

Sistemim;
AMD A10-7300.
R7 260X.
12 GB RAM.

Ekran Kartları.png

Yüksek Performans.png

Güç seçenekleri>Plan Ayarlarını değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>Değiştirilebilir dinamik grafikler>Hepsinde Performansı en üst düzeye getirin.

Harici ekran kartınız aktif olarak çalışır.

Tamam hocam. Muhtemelen düzelecektir. 260X göründü mü tamamdır.

Belli bir süre takmayayım dedim ama en son bugün Epic'in Watch Dogs 2'sini indirdim. Grafik ayarlarına girdiğimde 1500 mb vram gerektiğini bende 900 mb olduğunu gösteriyordu ve grafik adaptörü kısmında onboard kart vardı ve değiştiremiyordum.
Hayır hocam yanlış anladınız driver ne zamandan beri kurulu ama hiç bir şekilde kullanmaya yanaşmıyor. Attığım resimde zaten r7 260x gözüküyor. Windows 10'da gözükmüyor.
Güç seçenekleri>Plan Ayarlarını değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>Değiştirilebilir dinamik grafikler>Hepsinde Performansı en üst düzeye getirin.

Harici ekran kartınız aktif olarak çalışır.
Olmazsa bu ayarı etkinleştirip deneyin.
Her iki dediğinizi de yaptım ekran kartı driverında da performans için geçerli bütün ayarları yaptım bakalım ne olacak.
Hocam Windowstaki grafik ayarlarına halen gözükmüyor dediklerinizi yapmama rağmen.
Driver güncellerken sonuna geldiğinde ilk defa windows bir hatayla karşılaştı mesajı çıktı ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı