Oyunların nasıl bir yeri olmalı?

merhababenertan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, çok kararsız birisiyim ve sürekli kendimle çelişki içerisindeyim. Bu nedenle konu açmak istedim. 8 aydır hiç bilgisayardan kalkmadan oyunlar oynamıştım, oyunda bazı hayallerim vardı ama mutsuzdum da, işe girince havada kaldılar: Özellikle uğraşın bir türlü bitmediği MMO'lar git uzaktaki bossu kes sonra bütün Map'i geri yürü sonra bir yere gel ve orada günlerce aynı manzarayı aynı beceri efektlerini görerek keyifsizce klavye tuşlarına bas aslında bu durum beni de çok fazla sıkıyordu, hayatta geri gittiğimi hissediyordum. Şimdilerde yeni bir işe girdim işim icabı sürekli bilgisayar başında oturmak zorunda kalıyorum, ve daha fazla oturmaya devam edemiyorum ki oyun oynayabileyim paydos sonrası bir an önce dışarı çıkıp bacaklarımı hareket ettirmek istiyorum. Oynama isteğimin sahte bir istek olduğunu hissedebiliyorum. Siz ne diyorsunuz oradaki amaçladığım şeyleri bıraktım ama oyunların hayattaki yeri neresi?

-KİŞİSEL- Hayattaki yeri: Çok sıkılınca. Onun dışında vakit kaybı ve insanı hantallaştıran bir yapısı var. Eğer işiniz oyunlar üzerine değilse geçerli bu dediklerim. Ama apayrı ve müthiş oyunlar olur, onlara özel vakit ayrılır. Misal, RDR2. Müthiş bir oyun. Mutlaka oynayacağım. Zaman kolluyorum.

2006'dan beri bilgisayar oynuyorum, tabi ki oyunlardan bunaldığım çok oldu bunca yıl. Yine de hem sosyal hayatımı hem de sanal hayatımı idare ettim. Şimdilerde ülke durumu, ekonomik yapı, isteksizlik, pandemisi cartı curtu derken daha da yöneldim canım bilgisayarıma. Yaptığın iş ve oynadığın oyunların seni kısır döngüye sokması soğumana neden olmuş. Online oyunlara ara verip hikayeli oyunlara yönelebilirsin.

-KİŞİSEL- Hayattaki yeri: Çok sıkılınca. Onun dışında vakit kaybı ve insanı hantallaştıran bir yapısı var. Eğer işiniz oyunlar üzerine değilse geçerli bu dediklerim. Ama apayrı ve müthiş oyunlar olur, onlara özel vakit ayrılır. Misal, RDR2. Müthiş bir oyun. Mutlaka oynayacağım. Zaman kolluyorum.
Öyle bir senaryo ki, sinema filmleri beş para etmez; ağladığım tek oyundur RDR2. %100 bitirip Online'a geçtim 137 seviye oldum sadece Online'a 300 saat (hikayeyle toplam 420) gömdüm yapacak bir şey kalmadığı için ara ara giriyorum. Online neyse de hikayesini oynamadan ölme dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı